czwartek, 05 listopad 2015 15:29

Zimą najlepsze żeglarstwo jest na Karaibach!

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dlaczego czarter jachtu na Karaibach?

Sezon żeglarski w Europie dobiega końca, czy to jest powód aby zrezygnować z żeglowania w zimie? A może warto spróbować prawdopodobnie najlepszego akwenu żeglarskiego na świecie - Karaibów?

Region Karaibów znany jest na całym świecie ze swoich doskonałych warunków nautycznych: woda jest to zawsze ciepła i wiele pięknych wysp do odwiedzenia. Najlepszy okres na czarter jachtu na Karaibach trwa od początku stycznia do końca marca.

Są trzy główne obszary żeglugi na Karaibach:

Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI)

BVI składają się z ponad 60 wysp i wysepek położonych na północnym krańcu Małych Antyli (Wysp Karaibskich, Indie Zachodnie). Główna marina / baza jachtów czarterowych znajduje się na Tortoli.

Wyspy Nawietrzne (dawniej nazywane Wyspami Podwietrznymi)

Antigua

wyróżnia się ciepłym klimatem i stałymi wiatrami. Posiada silnie rozwiniętą linię brzegową, wiele bezpiecznych zatok i przystani oraz niemal nieprzerwaną rafę koralową.

St Martin

wraz z otaczającymi wyspami jest drugim najbardziej popularnym obszarem żeglowania na Karaibach po BVI. Wyspa jest podzielona na dwie części: francuskojęzyczną w północnej części wyspy i holenderską część na południu.

Gwadelupa

jest charakterystyczną wyspą, ze względu na kształt motyla, który przypomina z lotu ptaka. W skrzydle wschodnim wyspy położone jest największe miasto i port wyspy - Pointe-à-Pitre, a na zachodnim skrzydle, które jest mniej rozwinięte, znajduje się park narodowy. Wąski kanał oddziela obie części wyspy od siebie.

Wyspy Zawietrzne (obecnie w polskim nazewnictwie tą część Małych Antyli także określa się jako Wyspy Nawietrzne, nazwę "Zawietrzne" pozostawiając dla wysp leżących wzdłuż wybrzeża Wenezueli - np. Aruba, Bonaire, Curaçao).

Martynika

jest centralnie położona w samym sercu archipelagu Karaibów. Baza jachtów czarterowych i marina w Le Marin jest jedną z największych na Karaibach i jest położona w pobliżu lotniska Fort de France. Martynika posiada białe piaszczyste plaże, liczne zatoczki idealne do pływania, nurkowania na rafach i liczne małe wioski rybackie.

Grenada

nazywana jest wyspą przypraw z powodu wielu różnych znajdujących się na niej upraw przypraw. Istnieje wiele bezpośrednich połączeń lotniczych z wielu europejskich miast  na Grenadę. Wyspę cechuje unikalna kombinacja kultury angielskiej i francuskiej.

Czytany 4478 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 08 październik 2017 20:49

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl