sobota, 05 wrzesień 2015 13:33

Na Seszele przez Dubaj

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przelot na Seszele

Tegoroczne promocyjne ceny lotów oferowane przez linię Emirates, oraz korzystne czartery jachtów skłoniły nas do obrania kierunku na Seszele przez Dubaj. Nie dość, że cena lotu z Warszawy na Mahe była atrakcyjna jak nigdy, do tego postanowiliśmy zrobić sobie przerwę z noclegiem w Dubaju. Wynikły z tego same korzyści. Po pierwsze sam lot nie był taki długi i męczący jak z Paryża do Mahe. Po drugie mogliśmy pooglądać, co z zarobionymi na ropie pieniędzmi robią arabscy szejkowie.

Dubaj - widok z Palm Island

Do Dubaju

potrzebna jest wiza wjazdowa, która kosztuje  ok. 400 zł, ponadto ceny hoteli, nawet tych najtańszych zaczynają się od ok. 120 USD. Jakie było nasze zdziwienie, gdy podczas starań o wizę okazało się, że państwo Dubaj wizę da nam za darmo. Mało tego, również hotel, wyżywienie i transfery z  lotniska do hotelu i z powrotem. Okazało się, że ta hojność związana jest z usługą "Dubai Connect", którą oferują linie  Emirates pragnąć opanować rynek lotniczy tej części świata. Wszystkie osoby korzystające z połączeń Emirates z międzylądowaniem w Dubaju i zmuszone do oczekiwania na następny samolot, otrzymują w prezencie nocleg w hotelu. Nie jest to co prawda sześcio-gwiazdkowy "Atlantis", czy siedmio-gwiazdkowy "Burj Al Arab", ale przyzwoity hotel lotniskowy z pełnym wyżywieniem na poziomie polskich cztero-gwiazdkowców.

Siedmio-gwiazdkowy hotel "Burj Al Arab"

Dubaj

robi niesamowite wrażenie. Jest to połączenie Manhattanu (z powodu olbrzymich drapaczy chmur), Florydy (rezydencje ze stojącymi obok olbrzymimi amerykańskimi i japońskimi samochodami) i indyjską metropolią (z powodu wszechobecnych hindusów, którzy zdominowali rynek usług w Dubaju). Można powiedzieć, że jest to wymarzone miejsce na wakacje: gorący klimat, cieple i stosunkowo czyste morze, plaże (to nic że sztuczne), luksusowe hotele, największe na świecie centra handlowo-rozrywkowe a nawet stok narciarski ze sztucznym śniegiem.

Sklep z przyprawami orientalnymi w Dubaju

Ogromnym powodzeniem cieszą się sklepy z orientalnymi przyprawami. Przywożą je, tak jak przed wiekami, drewniane statki przypływające tutaj z Pakistanu i z Indii. Aż się nie chce wierzyć, że takie maleństwa mogły pokonać taką trasę. Ale rzut oka na mapę wyjaśnia wszystko: po przepłynięciu niewielkiego odcinka Zatoki Perskiej do przebycia pozostaje tylko Zatoka Omańska i już mamy pierwszy port pakistański Gwadar. Drugie tyle i już są Indie. To uświadamia, w jak znakomitym miejscu szejkowie zlokalizowali swoją metropolię. Leży ona dosłownie na granicy świata zachodniego i wschodu, północy i południa. Jest oknem dla rynków wschodnich na Europę i Afrykę. Dla Afryki jest największą i najbliższą metropolią i centrum handlowo-biznesowym.
Dubaj już od wielu lat nie utrzymuje się z wydobycia ropy, której zapasy uległy wyczerpaniu. Dominuje handel, usługi finansowe, biznesowe i informatyczne, a także turystyka.

Widok na cenrum Dubaju z Dubai Creek

Czytany 3442 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 wrzesień 2015 08:31

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl