sobota, 05 wrzesień 2015 13:44

Czarter jachtów w Chorwacji

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak wyczarterować jacht w Chorwacji?

Aby wyczarterować samodzielnie jacht w Chorwacji najlepiej zwrócić się o pomoc do jednej z polskich agencji czarterowych. Takie postępowanie ma przewagę nad samodzielnym poszukiwaniem jachtów w Chorwacji z kilku powodów. Po pierwsze, agencje czarterowe korzystają z systemów rezerwacyjnych dzięki którym mają dostęp w jednej chwili do wszystkich dostępnych jachtów w danym terminie. Po drugie, agencje oferują zwykle szereg ekstra zniżek nie dostępnych bezpośrednio w firmie czarterowej. Po trzecie, oszczędzamy na kosztach przelewów zagranicznych, które są nie małe, a które agencja czarterowa pokrywa we własnym zakresie. Po czwarte, pracownicy agencji czarterowych mają duże doświadczenie w na rynku jachtów czarterowych i doskonale wiedzą, które z firm są dobre i uczciwe a które próbują remontować swoje flotylle jachtów czarterowych kosztem klientów.

Kornaty
Park Narodowy Kornaty

Jaka jest pogoda w Chorwacji?

W miesiącach letnich - w lipcu i w sierpniu - w Chorwacji panują bardzo wysokie temperatury dochodzące nawet do 38°C i stosunkowo słabe wiatry. W maju, czerwcu i wrześniu czasami mogą pojawiać się przelotne, obfite opady deszczu. Od połowy października do kwietnia pogoda jest zmienna i jedynie w południowej części Dalmacji zdarzają się okresy dłuższej, dobrej pogody. Latem zwykle wieje słaby wiatr z NW zwany mistral, który zaczyna wiać od ok. 10 rano i  rośnie do 3-5°B po południu, by ucichnąć wraz z zachodem słońca. Od października do maja pojawia się często jugo,  we Włoszech znany jako scirocco. Jest to silny wiatr wiejący z SE i osiągający do 9°B. Bardzo silny wiatr spadowy z gór, wiejący z NE i osiągający do 9°B to bora. Wieje on od października do maja. Najsilniej w północnej części wybrzeża chorwackiego. Szczególnie niebezpieczny jest w okolicach Kanału Vielebitskiego, gdzie płynące łodzie niemal wgniata swą siłą pod wodę. Latem pojawia się sporadycznie i ze znacznie. Bora nasila się w okresie od listopada do kwietnia.

 

Pogoda w Chorwacji

Od kogo warto wyczarterować jacht w Chorwacji?

Każda z agencji czarterowych współpracuje bezpośrednio z wieloma firmami czarterowymi na całym świecie. Są to zwykle firmy sprawdzone, działające na rynku od wielu lat i dysponujące w ofercie wieloma jachtami. Jest to bardzo istotne, gdyż czarterując jacht w takiej firmie ma się gwarancję otrzymania jachtu, nawet w przypadku, jeżeli w poprzedzającym czarter rejsie jacht uległ poważnemu uszkodzeniu. W takim przypadku otrzymuje się inny, podobny jacht, a zwykle lepszy - większy lub nowszy. Nie ma takiej gwarancji, jeżeli czarterujemy od właściciela posiadającego tylko jeden lub kilka jachtów.

katamaran na kotwicy w Hvarze

 

Czytany 4082 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 listopad 2017 12:15

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl