środa, 28 marzec 2018 17:39

Czarter jachtów na Sardynii | Rejsy żeglarskie z Cagliari

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Linia lotnicza Ryanair uruchomiła ostatnio połączenie lotnicze z Modlina do Cagliari na Sardynii. To znakomita okazja do zorganizowania rejsu żeglarskiego po tym urokliwym akwenie.

Baza jachtów czarterowych w Cagliari na Sardynii

Baza jachtów czarterowych znajduje się w centrum Cagliari, zaledwie pięć minut od międzynarodowego lotniska Cagliari Elmas. Co można zobaczyć w Cagliari? Miasto Cagliari, stolica Sardynii, znajduje się w południowej jej części. Położone jest na zatoką Golfo degli Angeli, idealnego miejsca do rozpoczęcia rejsu po tej części Morza Śródziemnego. Miasto położone jest wokół Sella del Diavolo, otoczone wzgórzami i dalej przez rozległą równinę Campidano.

Z bazy jachtów czarterowych wystarczy kilka kroków, aby zanurzyć się w bogatą i różnorodną historię zabytków, powstałych w wyniku kompilacji wielu różnorodnych kultur, które pozostawiły ślad tutaj niemal na każdym kroku.

Spacer po Cagliari warto rozpocząć od Castello, Mariny i Stampace, gdzie znajdziecie wiele urokliwych restauracji wokół portu.

Cagliari - Sardynia
Cagliari na Sardynii

 PRZYKŁADOWY PROGRAM 7-DNIOWEGO REJSU Z CAGLIARI NA SARDYNII

1 dzień (sobota): 13.00 – wylot z lotniska w Modlinie, 15.35 – przylot do Cagliari, transfer autobusem do Mariny, wykonanie zaopatrzenia na rejs, przejęcie jachtu, kolacja, wieczór w tawernie;

2 dzień (niedziela): śniadanie i wypłynięcie do Pula / Nora (25 Mm). Postój na kotwicy, lunch i kąpiel. Piękny widok na wybrzeże, kotwicowisko znajduje się u podnóża starożytnego fenickiego miasta Nora, usytuowanego na półwyspie otoczonym białymi, piaszczystymi plażami po obu stronach. Starożytni Fenicjanie używali tych zatok jako kotwicowisk dla swoich statków. Przepłynięcie do Capo Spartivento (16 Mm). Plażowanie, kąpiel. Przepłynięcie do Capo Malfatano (15 Mm) – kąpiel, nocleg na kotwicy.

Nora - Pula | Sardynia
Nora - Pula (Sardynia)

3 dzień (poniedziałek): Śniadanie, kąpiel wypłynięcie do Carlaforte (Wyspa San Pietro) (40 Mm). Po drodze postój na kąpiel przy Peonia Rosa. Postój na noc w porcie Carlaforte. Zwiedzanie miasteczka, kolacja w tawernie. Urocze miasteczko Carloforte, było niegdyś ważnym ośrodkiem połowów tuńczyka. 

Carloforte - Sardynia
Carloforte na Sardynii

 4 dzień (wtorek): Wypłynięcie do Porto Pino (36 Mm). Po drodze kąpiel przy Punta dele Colonne – bazaltowe baszty skalne sterczące z morza ku niebu. Nocleg na kotwicy w Porto Pino. Porto Pino to długie plaże, liczne zatoczki z krystalicznie czystą wodą i różowym piaskiem, wydmy, klify, lasy sosnowe, niesamowity krajobraz, a także winnice, jaskinie i różnorodność kulturowa.

Punta dele Colonne
Wyspa San Pietro - Punta dele Colonne

 5 dzień (środa): Wypłynięcie do Villasimyus. W zależności od warunków dopłynięcie do Vilasimyus (55 mm) – postój w Marinie lub postój na kotwicy przy Pula / Nora (36 Mm).

Vilasimyus
Vilasimyus na Sardynii

 6 dzień (czwartek): Dopłynięcie do Vilasimyus (27 Mm) – postój w Marinie. Modny kurort wczasowy. Krystalicznie czysta woda, białe piaszczyste plaże i różowe flamingi. Na lądzie kawiarnie, zakupy i krótki spacer do jeziora różowych flamingów. 

Marina Vilasimyus
Marina Vilasimyus na Sardynii

 7 dzień (piątek): Wypłynięcie na Capo Carbonara i Isola dei Cavoli (morski rezerwat), XIX w. latarnia morska i ośrodek badań morza – luch i kąpiel. Powrót do Cagliari (23 Mm).

Isola dei Cavoli
Isola dei Cavoli (Sardynia)

 8 dzień (sobota): godz. 9. Wyokrętowanie i zdanie jachtu. 

Zwiedzanie i zakupy w Caglarii: Cittadella dei Musei (Cytadela Muzeów), Pinacoteca Nazionale (Narodowa Galeria Sztuki), Santuario e Basilica di Bonaria (monumentalna bazylika z XVIII w.),  katedra Santa Maria (XII-XIII w.). 

Cagliari - Cittadella
Caglari - Cuttadella

  Przejazd na lotnisko, 16.00 – wylot do Modlina. 18.35 – przylot do Modlina.

Trasa rejsu - Sardynia
Trasa 7-dniowego rejsu z Cagliari
Czytany 1712 razy Ostatnio zmieniany środa, 28 marzec 2018 18:22

Artykuły powiązane

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl