Czarter katamaranów w ostatnim czasie jest coraz bardziej popularny, ponieważ zapewniają one wysoki komfort i dużo miejsca dla żeglującej nimi załodze. Katamarany żaglowe świetnie nadają się zwłaszcza dla większych grup lub rodzin z dziećmi. Posiadają dużą jasną mesę, obszerny kokpit i wygodne kabiny.

 

Ponieważ katamarany są większe od jednokadłubowców, są także od nich nieco droższe. Obecnie udział katamaranów na rynku jachtów czarterowych sięga 20-25%. Większość katamaranów to jachty żaglowe. W naszej ofercie znajduje się zaledwie kilka katamaranów motorowych. Do najbardziej popularnych marek katamaranów należą: Lagoon, Fountaine Pajot, Nautitech, Privilege, Bali lub Catana. 

Catana 53
Catana 53

Który jest stabilniejszy - jednokadłubowiec czy katamaran?

Katamaran jest znacznie stabilniejszy od monohulla (jednokadłubowca). Katamaran płynąc prawie nie przechyla się pod żaglami. Jednokadłubowiec gdy płynie, pochyla się pod siłą wiatru, co sprawia trochę trudności w chodzeniu po pokładzie, przygotowywaniu posiłków, itp.

Catana 53 kokpit
Kokpit Catany 53

Katamaran ma mniejsze zanurzenie niż jednokadłubowiec

Małe zanurzenie pozwalają podejść bardzo blisko brzegu a także umożliwia na bezpieczną żeglugę na płytkich wodach pływowych. W razie wpłynięcia na mieliznę, katamaran stabilnie stoi na dnie i bez obaw można oczekiwać na przyjście wysokiej wody). Katamarany pozwalają także na bliskie podpłynięcie do plaży a nawet wysztrandowanie bez większej szkody dla konstrukcji. Ta cecha umożliwia także na kotwiczenie w płytkich zatokach niedostępnych dla jachtów jednokadłubowych.

Catana 42
Catana 42

 Czym się szybciej płynie: katamaranem czy jednokadłubowcem?

Szybkość jest jedną z głównych zalet przemawiających za katamaranem. Katamarany, zwłaszcza w półwietrze, żeglują znacznie szybciej niż jednokadłubowce. Decydują o tym mniejsze opory hydrodynamiczne generowane przez wąskie kadłuby, o małym zanurzeniu i posiadające miecze lub małe kile. Katamarany z powodu braku balastu są znacznie lżejsze od jachtów jednokadłubowych. 

Bali 4.5
Bali 4.5

Proponujemy Państwu kompleksowe ubezpieczenie na czas rejsu "TRAMP", stworzone specjalnie dla turystów oraz żeglarzy podróżujących za granicą.

Allianz

Ubezpieczenie "TRAMP"

zapewnia bardzo szeroki zakres świadczeń: 

  • Assistance - pokrycie kosztów leczenia i pomoc w podróży,
  • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) - wypłata świadczenia związanego z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu z tytułu następstwa nieszczęśliwego wypadku,
  • Odpowiedzialność Cywilna (OC) w życiu prywatnym za szkody na osobie i na rzeczy (zalecane skipperom prowadzącym jachty),
  • pokrycie kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego, 
  • pokrycie kosztów odwołania imprezy przed wyjazdem lub wcześniejszego z niej powrotu (zalecane osobom indywidualnie wykupującym miejsce na rejsie), 
  • pokrycie kosztów anulowania noclegu w hotelu lub na rejsie,
  • pokrycie kosztów anulowania biletu lotniczego.

W ramach powyższych świadczeń dostępny jest duży zakres sum ubezpieczenia i gwarancji.

Istnieje także możliwość objęcia ubezpieczeniem dodatkowego ryzyka związanego z wykonywaniem pracy w charakterze skippera, a także uprawianiem sportów wysokiego ryzyka takich jak nurkowanie, itp.

Należy pamiętać, że ubezpieczenie OC skippera nie obejmuje kaucji wpłaconej za jacht. Jednak istnieje możliwość osobnego ubezpieczenia kaucji. Kosztuje to ok. 10% całkowitej kwoty kaucji. Jednak nie zwalnia od obowiązku wpłacenia pełnej wysokości kaucji za jacht. Niektóre firmy czarterowe oferują we własnym zakresie ubezpieczenie kaucji. W takim przypadku, po wykupieniu ubezpieczenia kaucji, wysokość rzeczywistej kaucji ulega redukcji.

Czarter jachtów żaglowych, katamaranów i jachtów motorowych

Proponujemy Wam samodzielnie wyszukać jacht który będzie dla Was najbardziej odpowiedni. Dzięki wyszukiwarce jachtów on-line - YachtFinder, można sprawdzić na bieżąco dostępność ponad 2000 jachtów należących do różnych firm czarterowych z całego świata. Już z patentem sternika jachtowego lub certyfikatem ISSA możesz samodzielnie wyczarterować jacht i zaznać uroków żeglarstwa morskiego. Skontaktuj się z nami a doradzimy Ci jaki wybrać akwen i jaki jacht warto wyczarterować, jak dojechać na miejsce i co ze sobą zabrać.

Oferujemy czarter jachtów w Grecji, Chorwacji, Włoszech, Karaibach w wielu innych rejonach. Oferujemy jachty różnej klasy: jachty żaglowe, jednokadłubowe, KATAMARANY, TRIMARANY, JACHTY MOTOROWE, klasy ekonomicznej, prestiżowej, zupełnie nowe lub wieloletnie, ale zawsze dobrze utrzymane i w pełni wyposażone w pomoce i przyrządy nawigacyjne, wyposażenie kuchenne, ponton i wszystko, co potrzebne jest do żeglowania. Na bieżąco publikujemy niezwykle atrakcyjne oferty przeprowadzania jachtów one-way, szczególnie interesujące dla osób o ograniczonym budżecie i niesprecyzowanych planach.

Najprostszym sposobem jest wyszukanie odpowiedniego jachtu w YachtFinderze:

jacht Chorwacja, wynajem jachtu chorwacja, czarter jachtów motorowych, wynajem jachtów, czarter jachtu Grecjawynajem jachtów Grecja

Dokąd i kiedy wyczarterować jacht?

Chorwacja, Grecja czy Karaiby? Wybór odpowiedniego akwenu i terminu rejsu nie jest bynajmniej prosty. Proponujemy przyjąć prostą zasadę: gdy pogoda blisko domu jest ładna, nie warto jej szukać na końcu świata. Natomiast gdy nadchodzą jesienne szarugi, warto wybrać się dalej w poszukiwaniu cieplejszego klimatu i bardziej sprzyjających wiatrów do żeglowania jachtem. W naszym poradniku znajdziecie wiele przydatnych informacji takich jak: polecane trasy rejsów, okresy dobrej pogody, atrakcje turystyczne i inne przydatne przy organizacji rejsów wskazówki.
Z nami czarter jachtów jest prosty!
Zapraszamy do lektury.

Kiedy i gdzie warto wyczarterować jacht?

Miesiąc

Bałtyk-Niemcy Szwecja

Chorwacja Grecja Turcja Francja Baleary Wyspy
Kanaryjskie
Capo Verde

Azory Irlandia Bretońskie Wyspy

Karaiby Kuba

Malezja-Langkawi
Tajlandia-
Phuket

Malezja-Tioman
Tajlandia-
Koh Samui

Seszele
Madaga-
skar

Polinezja Nowa Kaledonia

Australia

Styczeń

    *   * *        

Luty

    *   * *  *      

Marzec

    *   * *  *      

Kwiecień

  * * * *     * * *

Maj

*

* * * *     * * *

Czerwiec

*

*  * *     * * * *

Lipiec

*

*  * *     * * * *

Sierpień

*

*  * *     * * * *

Wrzesień

*

*  * *       * * *

Październik

*

*  *         * * *

Listopad

    *   *     * * *

Grudzień

    *   * *        *

 

Najprościej jest wyszukać jacht samodzielnie w wyszukiwarce jachtów YachFinder. Umożliwia ona: czarter jachtów, czarter jachtów motorowych, wynajem jachtów:

1. W wyszukiwarce jachtów YachtFinder (poniżej) ustawić żądane parametry: akwen żeglugi (region, podregion, port lub dowolny) typ i kategorię jachtu, rodzaj kadłuba, liczbę koi, dzień rozpoczęcia i okres trwania czarteru.

2. Klikając na wybrany jacht można zapoznać się z jego szczegółowymi parametrami, ceną czarteru oraz opcji dodatkowych (zniżek, rabatów, dostępnych usług dodatkowych - np. ubezpieczenie kaucji).

3. Chcąc otrzymać szczegółowe informacje dotyczące wyposażenia jachtu, umowę wstępną i warunki czarteru, należy wpisać swoje dane osobowe (imię i nazwisko) oraz adres, e-mail i nr telefonu. Klikając przycisk [OFERTA], otrzymamy e-mailem ww. dokumenty.

4. Aby zarezerwować jacht na stałe, klikamy przycisk [REZERWACJA]. W tym momencie jacht jest dla nas zarezerwowany na okres około trzech dni. Otrzymamy wtedy e-mailem umowę i warunki czarteru, listę załogi i dane jachtu. Umowę należy wydrukować, podpisać i odesłać do nas e-mailem, faksem lub pocztą. Następnie należy wpłacić wymienioną w umowie zaliczkę (zwykle 50% ceny czarteru) na nasze konto w złotówkach wg kursu sprzedaży www.nbp.pl lub w EUR.

Jeśli wolisz, pomożemy Ci wybrać i zarezerwować jacht

1. Skontaktuj się z nami telefonicznie, faksem, e-mailem lub listownie. Natychmiast po otrzymaniu Twojego zapytania sprawdzimy dostępność jachtów, poinformujemy Cię o możliwościach czarteru wybranych jachtów oraz o ich cenach. Teraz musisz zdecydować się który jacht wybierasz.

2. Po podjęciu decyzji, zostanie wysłana do Ciebie umowa czarteru wraz z warunkami czarteru, którą powinieneś podpisać i wpłacić pierwszą ratę za czarter (zwykle 50% całkowitej ceny).

3. Pieniądze można przelać w złotówkach lub w euro na nasze konto. Podpisany jeden egzemplarz umowy odsyłasz na nasz adres.

4. Drugą ratę za czarter wpłacasz zwykle najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem rejsu (w egzotycznych destynacjach może to być nawet dwa i pół miesiąca przed czarterem).

Do dzieła! Powodzenia!

czarter jachtów, jacht Chorwacja, wynajem jachtu Chorwacja, czarter jachtów motorowych, wynajem jachtów, czarter jachtu Grecja, czarter jachtów Grecja

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl