Azory leżą w północnej części Oceanu Atlantyckiego, na obszarze pomiędzy równoleżnikami 36° 55 '43'' i 39° 43 '02'' N i południkami 24° 46 '15'' i 31° 16' 02'' W. Położenie archipelagu po środku oceanu przejawia się w silnej izolacji geograficznej (oddaleniu), ponieważ jest on oddalony o blisko 760 mil od kontynentu europejskiego i ponad 2 110 mil od Ameryki Północnej. Maksymalna odległość między wyspami przekracza 340 mil - odległość pomiędzy Corvo a Santa Maria.

Azory
Azory

Populacja archipelagu liczy około 240 000 mieszkańców. Archipelag składa się z dziewięciu wysp skupionych w trzy odrębne grupy: grupa wschodnia, utworzona przez wyspy Sao Miguel i Santa Maria, grupa centralna, z wyspami Faial, Pico, Sao Jorge , Terceira oraz Graciosa i wreszcie, grupa zachodnia, tworzona przez wyspy Flores i Corvo. Wyspy ulokowane są na osi WNW-ESE, wynikającej z kierunku sfałdowań tektonicznych. Klimat Azorów jest łagodny, ze względu na wpływ Prądu Zatokowego. Nie ma tam większych zmian temperatury powietrza w ciągu roku. Średnia temperatura wynosi 13° C w zimie i 23° C w lecie. Temperatura wody waha się pomiędzy 18° a 24° C.

Główne porty na Azorach dostępne dla jachtów czarterowych

Horta (Faial). Tutaj znajduje się główna baza jachtów czarterowych na Azorach. Horta jest małym miastem, przesiąkniętym żeglarskim duchem i morskimi legendami. Znajdująca się tutaj marina jest głównym portem Azorów i czwartą najczęściej odwiedzaną mariną na świecie. Jej usytuowanie zapewnia doskonałe schronienie przed wiatrami ze wszystkich kierunków i sprawia, że wizyta w niej jest niemal obowiązkowa dla wszystkich jachtów płynących z Karaibów na Morze Śródziemne. Marina w Horcie posiada Europejską Błękitną Flagę od 1987 roku.

Horta - Azory
Horta - Azory

Velas (São Jorge). Z nowej mariny w Velas roztacza się wyjątkowo piękny widok na pobliski klif. Piękno tego miejsca świetnie współgra z życzliwością mieszkańców wyspy. S. Jorge jest częścią tzw. "Trójkąta wysp", leżąc zaledwie 22 mil od Horty i 11 mil morskich od S. Roque do Pico, umożliwiając ciekawy rejs do trzech wysp o zupełnie odmiennych typach krajobrazu i tradycji.

Lajes de Pico (Pico). Port jachtowy dostępny jest tylko w czasie przypływu i znajduje się w Lajes Pico, uroczym miasteczku na pięknym, południowym wybrzeżu wyspy Pico. Wyspa słynie z tradycyjnych połowów wielorybów i wydawanych tutaj własnych znaczków pocztowych. Pierwsze miasto na wyspie Pico cechuje unikalny krajobraz, który został doceniony poprzez wpisanie na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Angra do Heroísmo (Terceira). Zatoka Angra była znana już w XV wieku jako doskonały port schronienia. Angra była obowiązkowym przystankiem dla każdego statku, który przepływał przez Atlantyk. Dziś marina Angra jest otoczona przez miasto Angra do Heroísmo, które także jest wpisane na listę UNESCO, ze względu na zabytkową architekturę. Marina świadczy wysokiej klasy komplementarne usługi, dając miastu modny posmak nowoczesności. 

Angra dos Heroismo
Angra dos Heroismo

Lajes das Flores (Flores). Flores jest najbardziej na zachód wysuniętą wyspą archipelagu, nazwanym tak z powodu kwiatów, które na niej rosną. Hortensje i dzikie róże rosnące wzdłuż dróg biegnących przez wyspę i na stromych wulkanicznych szczytach pogrodzonych kamiennymi murkami sprawiają, że naturalny krajobraz tego miejsca można określić mianem najczystszego piękna. Znajduje się tu bardzo mała marina otwarta w czerwcu 2011 roku.

Ponta Delgada (São Miguel).Marina Ponta Delgada ostatnio została czterokrotnie powiększona. Marina jest częścią projektu Bramy Morza, który obejmuje również budowę nabrzeża dla statków wycieczkowych, pawilon i bulwar ze sklepami. Ponta Delgada jest portem statków wycieczkowych oraz mega-jachtów.

Ponta Delgada
Ponta Delgada

Vila do Porto Marina. Santa Maria jest często nazywana "Wyspą  Słońca" ze względu na ciepły i suchy klimat oraz plaże bogate w drobny piasek. Wyspa posiada południowy urok: tradycyjne domostwa mają białe kominy i niebieskie paski, które są dziedzictwem pierwszych osadników z południowej Portugalii. Santa Maria posiada unikalny krajobraz ze wspaniałymi winnicami. Jest to najstarsza wyspa Azorów oraz jedyna należąca do afrykańskiej płyty geologicznego. Powszechnie znana jest z rękodzieła i wyrobów cukierniczych produkowanych przez jej mieszkańców.

Propozycja siedmiodniowego rejsu po Azorach - wypłynięcie z Faial / Horta:

1: Zaokrętowanie (Marina Horta)
2: Faial -22 Mm
3: Velas (S. Jorge) - 38 Mm
4: Vila da Praia (Graciosa)- Angra do Heroísmo (Terceira) - 45 Mm
5: Angra do Heroísmo (Terceira) - Lajes do Pico (Pico) - 54 Mm
6: Lajes do Pico (Pico) - Velas (S. Jorge) - 32 Mm
7: Velas (S. Jorge) - Horta (Faial) - 22 Mm
8: Wyokrętowanie

Wyczarteruj jacht na Azorach

czarter jachtów na Wyspach Azorskich, wynajem jachtów na Azorach

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl