Baza jachtów czarterowych na Abaco (Bahamy) składają się z 29 dużych wysp, 661 piaskowych ławic i prawie 2400 małych wysepek. Bahamy to przesiąknięty historią i tradycją prawdziwy raj dla żeglarzy. To właśnie tutaj włoski odkrywca Krzysztof Kolumb wylądował po raz pierwszy w Nowym Świecie 12 października 1492 roku. To tutaj piraci w 1600 roku zbudowali swój port. To tutaj także wielu brytyjskich lojalistów osiedliło się po zwycięstwie rewolucji amerykańskiej. Baza jachtów czarterowych znajduje się na wyspie Great Abaco w Marsh Harbor (Mangoes Marina) i jest punktem wypadowym na okoliczne wyspy.

Abaco - Marina
Marina w Abaco

Pogoda i warunki do żeglowania jachtami czarterowymi na Wyspach Bahama

Najwyższy sezon trwa od 21 grudnia do 5 stycznia.

Sezon wysoki: 6 stycznia - 30 kwietnia.

Średni: 1 maja - 31 lipca i  1 października - 20 grudnia.

Niski: 1 sierpnia - 30 września.

Wiatr wieje głównie ze wschodu i osiąga siłę od 10 do 15 węzłów.

Temperatury latem wahają się pomiędzy 26 a 29° C. Zimą temperatura rzadko spada poniżej 10° C.

Szczególną uwagę należy przykładać ze względu na małe głębokości na całych Bahamach.

Abaco - stolica światowego jachtingu

Archipelag Abaco jest uformowany w kształcie bumerangu i rozciąga na odległość niemal 130 mil od Cay Walkers na północy po Hole-in-the-Wall na południu. Wyspy leżą w odległości około 175 mil na wschód od Palm Beach na Florydzie i 106 mil na północ od Nassau. Zewnętrzny łańcuch łach i wysepek tworzy naturalnie chroniony akwen wodny powszechnie określany jako Morze Abaco. Sama Abaco to druga co do wielkości wyspa Bahamów o generalnie niższych temperaturach niż na innych wyspach.

Abaco - latarnia
Wejście do portu na Abaco

Proponowana trasa siedmiodniowego rejsu żeglarskiego jachtem czarterowym po Wyspach Bahama

Dzień 1: Zaokrętowanie na wyczarterowany jacht. Marsh Harbor - Man-O-War Cay. To miejsce o bogatej tradycji szkutniczej. Przechadzając się po uroczej wiosce warto skorzystać z gościnności mieszkańców i skosztować lokalnych potraw.

Dzień 2: Man-o-War - Great Guana Cay. Płyniemy na północny zachód do Fowl Cay Marine Park na postój na nurkowanie. Dalej do Zatoki Bakera na północnym krańcu Wielkiego Cay Guana i kotwiczymy w turkusowych wodach otoczonej drzewami zatoki oglądać niezapomniany zachód słońca.

Dzień 3: Great Guana Cay - Green Turtle Cay. Żeglujemy przez Passage Whale Cay do New Plymouth na Green Turtle Cay, gdzie odwiedzamy muzeum i słynne ogrody rzeźb. Nocleg w pobliskim White Sound i kolacja w The Green Turtle Club.

Dzień 4: Green Turtle - Treasure Cay. Płyniemy na północ, by po drodze ponurkować w Manjack Cay, następnie płyniemy na postój nocny do Treasure Cay, gdzie można spróbować lokalne owoce morza.

Dzień 5: Treasure Cay - Hope Town. W Hope Town znajduje się słynna latarnia pomalowana w paski. Świetne tereny do nurkowania można znaleźć zaledwie kilkaset metrów od plaży, a w malowniczej wiosce mieści się wiele lokali gastronomicznych należących do najlepszych na Abaco.

Dzień 6: Hope Town - Little Harbor. Krótki przelot na południe prowadzi do podwodnej krainy Pelican Cays Land i Sea Park. Kotwiczymy przy Sandy Cay na nurkowanie i lunch. Dalej płyniemy na południe do Little Harbor by przeżyć niepowtarzalną atmosferę Pubu Pete'a.

Dzień 7: Little Harbor - Cay Elbow. Płyniemy przez Lubbers Quarters spożywamy lunch na kotwicy przy Tahiti Beach. Na noc cumujemy w White Sound na Elbow Cay. Kolację można zjeść w Abaco Inn, skąd rozciąga się piękny widok na Atlantyk.

Dzień 8: Elbow Cay - Marsh Harbor. Przepływamy ostatnie 10 mil rejsu do bazy. Wyokrętowanie z jachtu.

Plaża Bimini na Bahamach
Plaża Bimini na Bahamach

Kliknij tutaj aby wyczarterować jacht na Bahamach

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl