Czartery jachtów i rejsy żeglarskie na Cyprze

Rejsy z Larnaki, Limassol lub Pafos

Cypr leżący 43 Mm na południowy wschód od wybrzeża Tureckiego, jest trzecią, pod względem wielkości, wyspą Morza Śródziemnego. Żeglowanie po wodach cypryjskich dostarcza wielu ekscytujących wrażeń, łącząc łagodne warunki żeglugi, niezwykły krajobraz, piękne plaże, zabytki sztuki starożytnej i atmosferę wakacji.

Idealnym punktem startowym i bazą jachtów czarterowych jest Marina w Larnace, położna w odległości około 15 minut od międzynarodowego lotniska Larnaka. Żeglowanie po wodach Cypru Północnego, znajdującego się pod okupacją turecką jest zabronione.

Limassol teatr grecki

Wiatr i warunki żeglugowe na Cyprze

Warunki do żeglugi na wodach cypryjskich są bardzo dobre. Latem wieją tam przeważnie wiatry południowo-zachodnie. Nad ranem zaczyna wiać lekki wiatr z południa, skręcając na zachodni po południu i tężejąc do 3-4 °B. Zimą wiatr wieje z siłą 2-3°B.

Propozycja siedmiodniowego rejsu z Pafos na Cyprze:

Dzień 1: Zaokrętowanie w porcie Pafos, nieopodal lotniska. Zwiedzanie parku archeologicznego Kato Pafos nieopodal mariny.

Dzień 2: Półwysep Akamas. Park Narodowy i jedno z najpiękniejszych miejsc na Cyprze. Postój na kotwicy.

Dzień 3: Kyrenia. Niewielki port rybacki. Nad miastem dominuje zamek z XII wieku. Nieco dalej (taksówka) wyjątkowy zamek St Hilarion i klasztor Bellapais, skąd roztacza się wyjątkowy widok na morze.

Dzień 4: Karpaz Gate Marina: Leniwa żegluga na wschód wzdłuż dziewiczego wybrzeża połaczona z eksploracja jaskiń i bezludnych plaż. Postój w Marnie Karpaz.

Dzień 5: Larnaka. Opływamy północno-wschodni cypel Cypru, zwiedzając po drodze Park Narodowy Karpass. Postój w Marinie Larnaka. Zwiedzanie starego miasta, fortu i muzeów.

Dzień 6: Wycieczka do wnętrza wyspy wypożyczonym samochodem: Góry Troodos, zagubione w górach wioski, malowniczy krajobraz, malownicze cerkwie pełne niezwykłych fresków.

Dzień 7: Powrót do Pafos. Po drodze kąpiel w miejscu narodzin Afrodyty.

Dzień 8: Wyokrętowanie.

Wyczarteruj jacht na Cyprze

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl