Baza jachtów czarterowych w Fort Lauderdale

Dzięki rozbudowanemu systemowi kanałów Fort Lauderdale jest często nazywany Wenecją Ameryki. Pierwotnymi mieszkańcami regionu byli Indianie Seminole, jednak nazwę miastu nadano na cześć majora Williama Lauderdale, który w czasie II wojny z Indianami Seminole, sprowadził grupę ochotników z Tennessee i zbudował New River Fort, gdzie obecnie znajduje się miasto.

   Fort Lauderdale jest żeglarską Mekką, co czyni go idealną bazą jachtów czarterowych na Wschodnim Wybrzeżu USA, skąd bardzo blisko jest do pięknych zakątków South Beach odległych zaledwie o jeden dzień żeglugi. Wyjątkowymi atrakcjami są też archipelagi Florida Keys i Key West.

   Obszar żeglugi dostępny dla jachtów czarterowych obejmuje Miami, Biscayne Bay, Key Largo, Islamorada, Marathon i Key West. Można pożeglować na Zachód w stronę Fort Jefferson i Parku Narodowego Dry Tortugas po drodze zwiedzając Key West lub na wschód w stronę Bahamów na odległy zaledwie o 50 Mm archipelag Bimini należący do Wysp Bahama.

Fort Lauderdale
Fort Lauderdale - Floryda

 Propozycja siedmiodniowego rejsu żeglarskiego na jachcie czarterowym z Fort Lauderdale na Archipelag Bimini (Wyspy Bahama)

Dzień pierwszy: przyjazd z lotniska w Miami do Harbour Towne Marina, wykonanie zaopatrzenia, przejęcie wyczarterowanego jachtu. Wypłyniecie na Bimini pomiędzy 10:00 wieczorem a północą. Przejście odbywa się w nocy, tak aby dotrzeć do Bimini w ciągu dnia (ze względu na brak nocnych świateł nawigacyjnych na Bahamach).

Dzień drugi: przypłynięcie do Alice Town, odprawa celna i paszportowa. Zaleca się spędzić pierwszą noc w marinie, żeby wypocząć po nocnym przelocie. Bimini Blue Water Marina jest bardzo przyjaznym miejscem. Zwiedzanie Alice Town, odpoczynek, spacery na plaży, kolacja w jednej z lokalnych tawern.

Dzień trzeci - żegluga w kierunku północnym na koniec North Bimini. Kotwiczenie przy plaży i piknik na wspaniałej plaży. W godzinach popołudniowych wypłynięcie na Bimini Road, na snurkowanie. Powrót w pobliże plaży i kotwiczenie na noc.

Dzień czwarty - żegluga na południe do wraku Sappona. Nurkowanie wokół frachtowca zatopionego tutaj w 1940 roku. Żegluga na południe do Gun Cay i kotwiczenie po wschodniej lub zachodniej stronie w zależności od panujących warunków.

Dzień piąty - wyprawa pontonem do Gun Cay i penetrowanie bezludnej wyspy. Spacer do latarni i plażowanie. Świetne miejsce na poszukiwanie muszli znajduje się po wschodniej stronie wyspy. Żegluga do południowego krańca North Cat Cay, gdzie znajduje się osłonięta zatoka i piękna plaża. Postój na noc.

Dzień szósty - żegluga do Tuna Alley, cumowanie do boi i snurkowanie na miejscu  klasy światowej: koralowe jaskinie i gigantyczne szczeliny. Okazja do podziwiania wielu gatunków rafowych ryb a także żółwi, rekinów i innych dzikich zwierząt. Po południu płyniemy na wschodnią stronę North Cat Cay i spędzamy ostatnią noc w Cat Cay Marina. Tam kolacja w tawernie.

Dzień siódmy - rano wizyta w sklepie z pamiątkami w Marinie na Cat Cay. Wypłynięcie na południe South Cat Cay. Kotwiczenie po zachodniej stronie na kilka godzin i snurkowanie. Powrót do Harbour Towne Marina przed zmrokiem. Pobyt w Marinie i kolacja w okolicznej restauracji.

Dzień ósmy - zdanie jachtu i wyokrętowanie. Wyjazd na lotnisko w Miami.

Propozycja siedmiodniowego rejsu z Fort Lauderdale (Floryda, USA) na Dry Tortugas i Key West

Dzień 1 - przyjazd do mariny, przejęcie jachtu i wykonanie zaopatrzenia. Wypłynięcie w godzinach wieczornych w kierunku Dry Tortugas. (107 Mm, 12-16 godzin). Dojście do archipelagu na drugi dzień przy świetle dziennym.

Dzień 2 - przypłynięcie archipelagu Dry Tortugas. Jest to najbardziej odizolowany i najrzadziej odwiedzany park narodowy w Stanach Zjednoczonych. Tutaj spędzamy dwie noce, ale jeśli pogoda się pogarsza można pobyt skrócić i wrócić do Key West. Brak jest tutaj jakichkolwiek elementów zagospodarowania, więc pobyt należy tak zaplanować, aby być całkowicie samowystarczalnym podczas pobytu na tym odludziu.

Dzień 3 - Wycieczka na brzeg Garden Key i zwiedzanie Fort Jefferson National Monument. Fort został wybudowany w połowie 1800 roku jako placówka wojskowa wykorzystywana przez siły Unii podczas wojny secesyjnej. Później fort został przekształcony w więzienie, którego najbardziej znanym więźniem był dr Mudd w czasach prezydenta Lincolna.

Dzień 4 - Snurkowanie na rafach otaczających wokół wyspy. Wycieczka na brzeg Loggerhead Key i / lub Hospital Key po orzechy kokosowe. Bush Key to świetne miejsce do podglądania ptaków z jachtu. Bush Key jest ścisłym rezerwatem ptaków i lądowanie na niej jest zabronione.

Dzień 5 - wypływamy z Dry Tortugas wcześnie rano i płyniemy na bezludne wyspy w Grupie Markiz (44 NM). Po drodze ostrożnie omijamy Ławicę Rebecca i docieramy na miejsce przed zmrokiem. Spokojne wody i ładne piaszczyste plaża zapewniają warunki do wspaniałego pływania, snurkowania i relaksu.

Dzień 6 - wypływamy z Markiz i płyniemy na Key West. (26NM) Zatrzymujemy się po drodze na fantastyczne snurkowania cumując do ustawionych przy rafie boi. Noc spędzamy w Key West Bight Marina lub kotwiczymy w Man of War Harbor. Rozkoszujemy się życiem nocnym i korzystamy z wszystkiego co ten "koniec drogi" ma do zaoferowania.

Dzień 7 - wypływamy z Key West w kierunku w Bahia Honda, gdzie spędzimy ostatnią noc na kotwicy (33 Mm). Jest to jedno z najlepszych kotwicowisk w archipelagu Florida Keys. Rzucamy kotwicę w pobliżu starego Trestle Railroad Bridge i stoimy w spokojnym, naturalnym port w Bahia Honda State Park.

Dzień 8 - wypływamy z Bahia Honda i płyniemy z powrotem do Mariny (12 Mm). Zdanie jachtu i wyjazd na lotnisko.

 

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl