Holandia słynie z najpiękniejszego wybrzeża Morza Północnego oraz świetnych i bezpiecznych dla żeglugi wód jeziora Ijsselmeer. Kraj posiada długą tradycję żeglugi morskiej i dysponuje wspaniałą infrastrukturą dla czarteru jachtów.

Ogólne informacje

Holandia jest wspaniałym celem dla rejsów żeglarskich na wyczarterowanym jachcie z kilku powodów. Jest niezwykłym miejscem, gdzie wszechobecne tulipany przeplatają się z licznymi wiatrakami. Amsterdam słynie z dzielnicy Czerwonych Latarni - jest to miejsce licznych wydarzeń kulturalnych, o wspaniałej tradycji i niezapomnianym pięknie. Są doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa, ponieważ jachtem żaglowym lub motorowym (barką) można praktycznie dotrzeć tutaj wszędzie.

Stavoren
Stavoren - Ijsselmeer

Większość rejsów  żeglarskich odbywa się na jeziorze Ijsselmeer, które zajmuje całe centrum kraju. Posiada powierzchnię ok. 1 100 km² i średnią głębokość 5-6 m i leżące pomiędzy prowincjami: Holandią Północną, Flevoland i Fryzją. Kiedyś było połączone z morzem (tzw. Zuiderzee), ale dziś jest od niego odgrodzone groblą i stanowi świetny, osłonięty akwen żeglarski jachtów czarterowych. Część zachodnia (Monnickendam) jest nieco głębsza i nadaje się dla większych jachtów kilowych. Część południowa (Lelystad, Lemmer, Makkum) jest znacznie płytsza i nadaje się dla łodzie o mniejszym zanurzeniu – najlepiej mieczowych. Wybrzeże Morza Północnego jest również otwarte dla uprawiania żeglarstwa, jednak jest to dość wymagający akwen, ze względu na silne pływy, piaszczyste łachy i silne wiatry od strony morza.

 Kolejnym świetnym regionem żeglarskim w Holandii jest Zelandia, położona na południowym zachodzie kraju przy granicy z Belgią a także Wyspy Fryzyjskie, które po stronie wschodniej z wieloma osłoniętymi portami, z których można wybrać się na Morze Wattowe. Podsumowując, Holandia dysponuje bardzo długim i zróżnicowanym wybrzeżem, różnymi i ciekawymi akwenami wodnymi (morskim i śródlądowym), posiada długą i świetną tradycję morską, a co za tym idzie, WSPANIAŁĄ infrastrukturę do czarteru jachtów. Na wybrzeżu morskim wodach wewnętrznych znajduje się wiele przystani i małych portów jachtowych.

Ijsselmeer
Holandia - Ijsselmeer

Przepisy porządkowe

Przypływając jachtem do Holandii, trzeba wywiesić pod salingiem flagę Q i zgłosić się w kapitanacie portu w dniu przypłynięcia i w dniu, w którym opuszcza się wody Holandii. Jest to ściśle egzekwowane przez władze holenderskie. Urzędy morskie wystawiają jachtom czarterowym certyfikaty ważny przez okres maksymalnie 12 miesięcy. W tym czasie jacht może wpływać i wypływać z terytorium Holandii wiele razy bez żadnych ograniczeń. Trzeba także wypełnić formularz zgłoszeniowy w trzech egzemplarzach (formularz Schengen).

 Kapitan musi powinien posiadać oryginalne dokumenty rejestracyjne jachtu, polisę ubezpieczeniową i certyfikat radia VHF. Co najmniej jeden członek załogi powinien posiadać licencję obsługi radia VHF. 

Bazy jachtów czarterowych znajdują się w:  Lemmer, Ijsselmeer / Monnickendam, Kortgene, Sneek, Alsmeer / Leimuiden

 

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl