Wyspy Kanaryjskie to świetny rejon na zorganizowanie rejsu jachtem czarterowym w okresie zimowym. Pogoda wtedy jest tu doskonała, wieje dość silny i równy pasat. Jest dość ciepło.

Na Wyspach Kanaryjskich można znaleźć zarówno najwyższe z gór w Europie (Teide na Teneryfie - 3 718 m npm.), plaże pokryte czarnym piaskiem, jałowe góry oraz bujne lasy z okresu trzeciorzędu.

Santa Cruz
Teneryfa - Santa Cruz

Wschodnie Wyspy Kanaryjskie - Lanzarote, Gran Canaria i Fuerteventura

Zajmują one powierzchnię 7 447 kilometrów kwadratowych i posiadają niezwykle zróżnicowany krajobraz. Swoje pochodzenie zawdzięczają intensywnej aktywności wulkanicznej, która wiele lat temu wyrzeźbiła głębokie wąwozy, obszerne doliny, skaliste kaniony, złote piaszczyste wydmy i piasek bielejący na słonecznych plażach archipelagu.

Lanzarote i pobliski archipelag "chinijo" tworzący grupę małych wysp leżących na północ od Lanzarote, w połączeniu ze znakomitym zagospodarowaniem Lanzarote i Fuerteventury i z bazami jachtów czarterowych, są idealnym obszarem dla uprawiania żeglarstwa o każdej porze roku.

Zachodnie Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa, La Palma, La Gomera i El Hierro

są znacznie bardziej malownicze od wschodnich, ze względu na urwiste ściany skalne oraz zielone doliny porastające przez endemiczne lasy.

Warunki do żeglowania na Wyspach Kanaryjskich są dobre przez cały rok. Trzeba jednak pamiętać, że region ten jest dość wymagający wobec żeglarzy. Długa i często wysoka, oceaniczna fala, silne wiatry oraz stosunkowo duże odległości pomiędzy wyspami i portami sprawiają, że dla początkujących żeglarzy warunki te mogą okazać się zbyt wymagające.

Propozycja trasy siedmiodniowego rejsu po Wyspach Kanaryjskich:

Dzień 1: Zaokrętowanie (Marina San Miguel - Teneryfa)

Dzień 2: San Miguel - Puerto Mogan (Grand Canaria).

Dzień 3: Puerto Mogan - Las Galletas (Teneryfa)

Dzień 4: Las Galletas - Los Christianos (Teneryfa)

Dzień 5: Los Christianos - Gomera

Dzień 6: Gomera (zwiedzanie)

Dzień 7: Gomera - San Miguel

Dzień 8: Wyokrętowanie

Gomera
Gomera - Wyspy Kanaryjskie

Kliknij tutaj aby wyczarterować jacht na Wyspach Kanaryjskich

 

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl