Baza jachtów czarterowych znajduje się w Kłajpedzie i umożliwia odbywanie rejsów morskich po Bałtyku oraz po Zalewie Kurońskim.

Jednodniowy rejs jachtem czarterowym do Juodkrantė nad Zalewem Kurońskim

Po drodze do Juodkrantė mijamy po drodze Muzeum Morskie w Kłajpedzie i delfinarium. Juodkrantė to mała rybacka wioska, gdzie można spróbować świeżo złowionych i uwędzonych ryb.

Zalew Kuroński - czarter jachtów

Dwudniowy rejs jachtem czarterowym po Zalewie Kurońskim

Jest to idealny sposób aby poznać Mierzeję Kurońską. Część zalewu wraz z Mierzeją stanowi obszar wpisany na Światową Listę Dziedzictwa. Podczas rejsu można w pełni delektować się pięknem tego obszaru: sosnowymi borami porastającymi brzegi Mierzei Kurońskiej, ogromnymi wydmami, pracą rybaków we wsi Pervalka i Preila. Warto odwiedzić także jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie - wieś Nida. Jest ona zwana Mekką litewskiego żeglarstwa. Oprócz przystani dla jachtów, jest tam wiele ciekawych, lokalnych restauracji i barów. W Nidzie można wypożyczyć rowery i udać się na wycieczkę do wydmy Parnidis, gdzie roztacza się niesamowity krajobraz. Warto odwiedzić także dom wielkiego niemieckiego pisarza-noblisty Thomasza Manna. Po nocy spędzonej w Nidzie warto popłynąć do Minge - innej urokliwej Kurońskiej wioski. W Minge można skosztować świeżą zupę rybną i podziwiać wyjątkowy krajobraz Mierzei. Wioska zwana jest małą litewską Wenecją.

Zalew Kuroński - Minge

Trasa siedmiodniowego rejsu jachtem czarterowym z Kłajpedy do Rygi

Trasa ta polecana jest żeglarzom z nieco większym doświadczeniem. Trasa rejsu prowadzi przez otwarte morze i Zatokę Ryską. Ryga szczyci się jednym z najpiękniejszych starych miast w Europie Wschodniej.Po drodze warto odwiedzić miasto Ventspils. Wizytówką miasta jest Parada Krów. To wydarzenie przyciąga wielu turystów z zagranicy, a zwłaszcza ze Szwecji, Danii i Niemiec. Ventspils posiada wygodną i nowoczesną marinę. Marina w Ventspils położona jest w niedalekiej odległości od starego miasta.

Ventspils - trasa rejsu

Ryga - trasa rejsu

Propozycja 7-dniowego rejsu jachtem czarterowym z Kłajpedy do Sztokholmu przez Gotlandię

Czarter jachtu w Kłajpedzie umożliwia popłyniecie w 7-dniowy rejs do Sztokholmu, z przystankiem i zwiedzaniem po drodze wyspy Gotlandii.

Kliknij tutaj aby wyczarterować jacht na Litwie

Rejs morski z Kłajpedy do Sztokholmu

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl