Tropikalne wyspy każdemu z nas kojarzą się palmami kokosowymi i białym piaskiem. Nosy Be oferuje dużo więcej. Przede wszystkim, jej zaletą jest położenie geograficzne. Oprócz kulturowej specyfiki, która obejmuje bogate rytuały ludowe, święte miejsca (poświęcone drzewa), ciche tradycyjne wsie (falafa), Nosy Be posiada wiele zabytków takich jak pałac książęcy, królewskie grobowce i inne. Obyczaje mieszkańców wskazują na to że częstymi gośćmi byli tutaj mieszkańcy Komorów i Zanzibaru, którzy zatrzymywali się tutaj podczas podróży handlowych przez Ocean Indyjski. 

Warunki żeglarskie na Madagaskarze

W okolicznych wodach często można spotkać żółwie morskie, delfiny oraz wieloryby. Szczególnie liczne są łagodne rekiny wielorybie. Tutejsze rafy koralowe to prawdziwe akwaria bogate w niezliczone gatunki ryb tropikalnych.

Pasat wieje tutaj od czerwca do listopada. Poza tym okresem, przeważa wiatr zwany l'Avarabez z N-E i Talio z S-W (po południu). Średnia temperatura powietrza wynosi 25 ° C. Woda w oceanie jest ciepła przez cały rok, dochodząc do 30° C latem. Jednym słowem: znajdziecie tu idealne warunki na lajtowy rejs wyczarterowanym jachtem.

Nosy Be
Nosy Be - Madagaskar

Propozycja trasy 7-dniowego rejsu po Madagaskarze jachtem czarterowym

Baza jachtów czarterowych, skąd rozpoczynamy rejs znajduje się na Nosy Be. Jest wyspa - wakacyjny kurort, posiadająca lotnisko zapewniające połączenia ze stolicy Madagskaru.

1 dzień: NOSY BE - NOSY TANIKELY - MAMOKO (23 Mm) Po zaokrętowaniu, wypływamy w kierunku Nosy Tanikely co oznacza "wyspę małej ziemi" w Malagasy. Ten podwodny rezerwat można zwiedzać ze sprzętem ABC do nurkowania. Wyspę można opłynąć dookoła podziwiając liczne żółwie morskie i wielobarwne ryby rafowe. Ze znajdującej się na środku wyspy opuszczonej latarni morskiej, można podziwiać piękną panoramę zatoki Nosy Bé. Po południu, kurs na wodospad Mamoko. Kolację można zjeść w lokalnej tawernie - kokpicie łodzi - oświetlonej światłem świec, przy szumie wodospadu.

2 dzień: MAMOKO - RUSSES DES BAIE (25 Mm). Po śniadaniu warto wylądować na brzegu aby zrobić sobie zdjęcie z wodospadem, którego dźwięk słychać było wieczorem. Jego przezroczysta i słodka woda zachęca do kąpieli i krótkiego relaksu. Dla bardziej odważnych polecamy przejście przez wodną kurtynę, za którą schowana jest jaskinia. W godzinach porannych, wypłynięcie do Russes des Baie. Po całym dniu żeglugi, dopływa się do niezwykłego miejsca. Nazwa zatoki pochodzi od rosyjskiego statku i jego załogi zagubionej tutaj w okresie wojny 1905 roku z Japonią. Cała załoga zmarła nie wiedząc, że wojna zakończyła się bez nich! Obecnie jest to miejsce zabaw delfinów.

3 dzień: RUSSES DES BAIE - NOSY IRANJA (15 Mm). Nad ranem proponujemy 30. minutową wycieczkę pontonem. Warto wpłynąć do labiryntu bujnych zarośli namorzynowych. Warto wyjść na ląd, aby dotrzeć do odizolowanej wsi Amboany. Po obiedzie wypłynięcie do Nosy Iranja. Późnym popołudniem postój w aux île Tortues (miejsce słynie z reprodukcji żółwia morskiego). Na wyspie znajduje się unikalna wieś rybaków, gdzie można poczuć się jak Robinson Crusoé. Kolację można zjeść z grilla na plaży pod drzewami orzecha kokosowego lub w restauracji w Petite Iranja (czterogwiazdkowym hotelu) (około 25 euro/osobę).

Nosy Iranija
Nosy Iranja - Madagaskar

4 dzień: NOSY IRANJA - NOSY KALAKAJORO (20 Mm). Dziś wyjątkowa wyspa. Właściwie, są to dwie wysepki połączone ze sobą piaszczystą ławicą pojawiającą się podczas odpływu. Jest tutaj tyle ryb, że można pokusić się o złapanie kilku na obiad. Można wspiąć się do latarni morskiej, albo popływać na windsurfingu, kitesurfingu lub ponurkować z lokalnym centrum nurkowym. Po południu płyniemy do Radamy.

5 dzień: NOSY KALAKAJORO - NOSY OVY - NOSY ANTANIMORA (17 Mm). Wyspa Kalakajoro słynie z pięknych piaszczystych plaż i ogromnej rafy koralowej położonej na północ od wyspy. Przed obiadem żegluga do Nosy Ovy. Jest to największa wyspa archipelagu. Wycieczka po wyspie będzie okazją do zapoznania się z bardzo bogatą florą. Rosną tam m.in. drzewa kawowe, awokado, krzewy pieprzowe i drzewo mangowca. Można dotrzeć aż na szczyt wyspy. Na wieczór kurs na Nosy Antanimora (łatwa ziemia) w Malagasy. Fantastyczne miejsce do nurkowania, opalania się lub leżenia w hamaku.

6 dzień: NOSY ANTANIMORA - BARAMAHAMAY (27 Mm). Wyspa jest prawie bezludna, zamieszkała tylko sporadycznie przez nielicznych rybaków. Najpiękniejszy piaszczysty brzeg archipelagu znajduje się po południowej stronie wyspy. Ostatnią noc warto spędzić w szerokim ujściu rzeki Baramahamay. Obiad na pokładzie przy dźwiękach fauny namorzynu.

7 dzień: BARAMAHAMAY - NOSY BE (34 Mm). Po śniadaniu zwiedzanie fascynującej okolicy z pontonu. Można tutaj spotkać czaple, gołębie, kury gwinei. Dźwięk podpływającego pontonu budzi ze snu także liczne endemiczne ssaki. Na koniec rejsu powrót do Nosy Be. Wejście do portu Hell Ville przed obiadem. W wolnym czasie warto zrobić ostatnią wycieczkę na targ z wielobarwnymi straganami pachnącymi wanilią, cynamonem i innymi przyprawami.

Nosy Berafia
Nosy Berafia - Madagaskar

Propozycja trasy 10-dniowego rejsu żeglarskiego jachtem czarterowym po Madagaskarze:

1 dzień: Zaokrętowanie w Craty (Nosy Be) - Tany Kely (nurkowanie na rafie Parku Narodowym) - Nosy Komba (2,5 h)

2 dzień: Nosy Komba, zwana też Nosy Ambariovato - zwiedzanie wyspy, karmienie lemurów, zakupy pamiątek, posój na kotwicy.

3 dzień: Nosy Komba - Nosy Tsarabanjina (Wyspa Białego Piasku, nurkowanie) - Grande Mitsio (Mitsio Island) (5 h)

4 dzień: Zwiedzanie Grande Mitsio - Ankarea (zwiedzanie wyspy, podziwianie endemicznych roślin) - Grande Mitsio (postój na kotwicy) (2,5 h)

5 dzień: Grande Mitsio - Nosy Sakatia (dzikie krzewy wanilii, pierwotny las, najmniejsze kameleony na świecie) (6 h)

6 dzień: Nosy Sakatia - Russian Bay (druga pod względem wielkości zatoka na świecie) (3 h)

7 dzień: Russian Bay - Nosy Iranja ("jedna z 10 najpiękniejszych wysp na świecie") - Nosy Antanimora (7 h)

8 dzień: Nosy Antanimora (easy earth) - Nosy Berafia - Nosy Antanimora (5 h)

9 dzień: Nosy Antanimora - Nosy Kalakajo - Baramahamay River (4 h)

10 dzień: Baramahamay River (zwiedzanie wioski) - Tanly Kely - Crater

11 dzień: Wyokrętowanie.

Kliknij tutaj aby wyczarterować jacht na Madagaskarze

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl