Malediwy są państwem i archipelagiem położonym na Oceanie Indyjskim ok. 500 km na południowy zachód od południowego krańca Indii. 

   W skład archipelagu wchodzi ok. 1190 wysepek zgrupowanych w 26 atoli koralowych osadzonych na podmorskim łańcuchu wulkanicznym. Malediwy rozciągają się na przestrzeni 820 km z północy na południe i 120 km ze wschodu na zachód. Z tego tylko 202 wysepki są zamieszkane.

Malediwy
Malediwy - Male

Warunki żeglarskie na Malediwach

   Na Malediwach występuje klimat równikowy wybitnie wilgotny, gdzie średnia roczna suma opadów atmosferycznych wynosi 2130 mm a średnia roczna temperatura powietrza 27 °C. 

   Pogoda: od grudnia do kwietnia jest słonecznie i bezdeszczowo. Pomiędzy majem i listopadem to okres monsunu południowo-zachodniego: jest nadal ciepło, lecz niebo jest często zachmurzone i występują częste opady deszczu.

    Stolica Malediwów to Male, gdzie mieszka nieco ponad 1/4 ludności i jest ona jedynym ośrodkiem miejskim w kraju. 

   Malediwy położone są zaledwie dwa metry ponad powierzchnią poziomu morza i przez to zagrożone całkowitym zalaniem przez wody oceanu.

Malediwy
Katamaran na Malediwach

Do atrakcji rejsu żeglarskiego po Malediwach można zaliczyć: 

- pływanie na luksusowym katamaranie, 

- spożywanie lokalnych potraw przygotowywanych przez lokalnych kucharzy,

- opalanie na najpiękniejszych piaszczystych plażach na świecie, 

- najlepsze na świecie nurkowanie / snurkowanie na przepięknych rafach koralowych z mantami, żółwiami, niegroźnymi rekinami wielorybimi i tysiącami kolorowych ryb, 

- sportowe wędkarstwo i surfing,

- zwiedzanie bezludnych atoli i tradycyjnych wiosek rybackich.

Rafa koralow
Rafa koralowa na Malediwach

Baza jachtów czarterowych na Malediwach znajduje się w Male

Trasy rejsów żeglarskich na Malediwach zależą od preferencji klientów i aktualnych warunków atmosferycznych. Obejmują środkową część archipelagu a w nim atole:

1. Północny Atol Male.

2. Południowy Atol Male.

3. Atol Fejdhae

4. Atol Rasdu

5. Atol Ari

 

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl