Langkawi jest największą z 99 wysp, które można zwiedzić podczas rejsu po wodach Malezji. Białe piaszczyste plaże, bujna roślinność deszczowych lasów tropikalnych i skaliste górskie szczyty sprawiają, że wyspa zwana jest najlepiej chronionym sekretem Malezji. Langkawi to wyspa o fantastycznym tropikalnym krajobrazie. Chociaż znajduje się tutaj kilka pięciogwiazdkowych hoteli i oraz sporo wolnocłowych sklepów, znaleźć tutaj można także sporo naprawdę dziewiczych miejsc, umożliwiających ucieczkę od tłumów turystów.

Langkawi
Langkawi - Marina Telaga

Warunki do żeglowania na jachtach czarterowych w Malezji

Akwen żeglugi obejmuje Morze Andamańskie i wyspy, które tworzą archipelag Langkawi. Należą do niego także południowe wyspy tajlandzkie - archipelagi Butang i Turatao. W trakcie 14. dniowego rejsu można pożeglować na wyspy tajlandzkie (Butang i Turatao), a nawet w jedną stronę do Phuket w Tajlandii. W trakcie rejsu trwającego jeden tydzień, lepiej pozostać na wodach malezyjskich. Granica z Tajlandią znajduje się w odległości zaledwie dwóch mil od Langkawi.

   Malezja leży w obszarze klimatu równikowego z silnym oddziaływaniem morza. Można wyróżnić dwa okresy monsunu. Nie ma tutaj typowo suchego sezonu. Przez cały czas jest ciepło i stosunkowo wilgotniej. Temperatura wody waha się pomiędzy 26 a 29° C. Monsun północno-wschodni (zimowy) wieje od listopada do lutego i przynosi opady na wschodnim wybrzeżu półwyspu malajskiego oraz w regionach Sabah i Sarawak. Niewielki opad występuje także w centrum i na wybrzeżu zachodnim, ale w mniejszym stopniu. Monsun południowo-zachodni (letni) wieje od sierpnia do listopada i dociera do wybrzeża zachodniego. Opady wtedy są mniejsze niż podczas monsunu zimowego. Ten sezon jest najlepszy na zorganizowanie rejsu żeglarskiego jachtem czarterowym w Malezji.

Koh Lipe
Wyspa Koh Lipe

Propozycja trasy 10. dniowego rejsu jachtem czarterowym z Langkawi w Malezji

1 dzień: Zaokrętowanie. Marina Telaga, północno-zachodnia część wyspy, 15 min. jazdy od lotniska.

2 dzień: Wypłynięcie na Pantai Cenang (7 Mm). Kotwiczenie przy Monkey Beach - bardzo ładnej plaży. Późnym popołudniem, można obejrzeć małpy wędrujące po okolicznych wzgórzach. Wzdłuż plaży Pantai Cenang, jednej najpopularniejszych na Langkawi, znajduje się dużo restauracji i sklepów spożywczych. Warto zwiedzić także interesujące akwarium morskie.

3 dzień: Pantai Cenang - Pulau Dayang Bunting - Pulau Payar (7 Mm). Wycieczka po wyspie do "Pregnant Lake Princess" - największego jeziora ze słodką wodą na Langkawi. Jezioro położone jest w wyjątkowym otoczeniu i związane jest z nim wiele tajemniczych legend. Można zażyć kąpieli i popływać rowerem wodnym. 

4 dzień: Pulau Payar (20 Mm). Płyniemy do Pulau Payar Island - rezerwatu morskiego. Jest to świetne miejsce do nurkowania z ABC. Zwłaszcza Coral Garden, zachwyca bogactwem koralowców i kolorowymi rybami, jedzącymi prosto z ręki. 

5 dzień: Pulau Payar - Kuah (20 Mm). Kotwiczymy w Królewskim Jacht Klubie w stolicy Langkawi. Istnieje możliwość zrobienia zakupów w licznych sklepach wolnocłowych znajdujących się w mieście. W Marinie można uzupełnić zapas wody pitnej. 

Pulau Payar
Wyspa Pulau Payar - Malezja

6 dzień: Kuah - Kilim Geoforest Park (15 Mm). Znajdziecie się w zupełnie innym świecie: wapienne klify wyrastające ponad zielonymi namorzynami i powstałe miliony lat temu. Istnieje możliwość zjedzenia obiadu pośród namorzynów w gospodarstwie rybackim (świetne świeże dania z owoców morza). Obowiązkowa wycieczka łodzią motorową po rozlewiskach rzeki do jaskini "The Hole in the Wall", podziwianie i karmienie langkawi (brązowych orłów) oraz pokaz tresowanych ryb.

7 dzień: Kilim - Tanjung Rhu Beach - Datai (16 Mm). Żegluga do Tanjung Rhu Beach przy północnym cyplu Langkawi otoczonym przez piękne plaże. Wieczorem kotwiczenie przed hotelem Datai. Wycieczka do farmy krokodyli.

8 dzień: Datai - Ko Lipe (Archipelag Butang - Tajlandia) (23 Mm). Żegluga do tajlandzkiego archipelagu wysp Butang. Nurkowanie w krystalicznej wodzie i na rafie koralowej. Wieczorem tajski masaż i posiłek w jednej z licznych restauracji.

9 dzień: Ko Lipe - Ko Rawi - Ko Butang - Ko Lipe (12 Mm). Nurkowanie na najpiękniejszej rafie koralowej w Tajlandii. Wycieczka do wodospadu i kanioning na wyspie Ko Rawi. Powrót na Ko Lipe.

10 dzień: Ko Lipe - Marina Telaga (25 Mm),

11 dzień: Wycieczka piesza do Oriental Village i wyjazd kolejką gondolową na górę. Wycieczka po lesie tropikalnym. Wyokrętowanie. Wieczorem wylot do Polski.

Langkawi
Langkawi - to po malezyjsku brązowy orzeł

Kliknij tutaj aby wyczarterować jacht w Malezji

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl