Megality, średniowieczne lochy, jaskinia Calypso – to wszystko tworzy pozytywną mistykę maltańskich wysp. Wąskie przesmyki wijących się ulic, miasta i wsie pełne są renesansowych świątyń i barokowych pałaców. Ponieważ kraj dosłownie naszpikowany jest najstarszymi na świecie zabytkami, wyspy słusznie uważane są za żywy skansen, sprawiają przez to, że są świetnym celem rejsów na jachtach czarterowych.

Valletta - Malta

Archipelag Maltański 

leży po środku Morza Śródziemnego, 93 km na południe Sycylii i 288 km na północ od Afryki. Archipelag składa się z trzech wysp: Malty, Gozo i Comino. Całkowita liczba mieszkańców to 400 tys. osób. Wyspy rozciągają się na powierzchni 316 km2 i posiadają całkowitą długość linii brzegowej ponad 197 km.

Malta jest największą wyspą archipelagu, kulturalnym, handlowym i administracyjnym centrum państwa maltańskiego. Gozo jest drugą, co do wielkości wyspą. Ma zdecydowanie wiejski charakter i zdominowana jest przez rybołówstwo, turystykę, rzemiosło i rolnictwo. Wyspa Comino jest na większości obszaru niezamieszkała.

Malta szczyci się wspaniałą, słoneczną pogodą, rozległymi plażami, bogatym nocnym życiem i siedmioma tysiącami lat intrygującej historii. Główne atrakcje kulturowe to słynne, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Hypogemum, liczne prehistoryczne świątynie i olbrzymie pałace.

Kontakty wyspiarzy z różnymi narodowościami, które okupowały Maltę przez setki lat, stworzyło mariaż stylów i tradycji, tworząc fascynującą i eklektyczną kulturę.

Temperatury na Malcie są zmienne w zależności od pory roku. Najgorętsze miesiące to czerwiec, lipiec i sierpień. Miesiące wiosenne przynoszą doskonałą pogodę, z tylko nieco niższą temperaturą niż latem.

Wyspy posiadają wiele zatok, które stanowią znakomite kotwicowiska na noc, a także przystanie i porty oddalone w niewielkiej odległości od restauracji, barów i sklepów.

Malta - zatoka

Proponowana trasa siedmiodniowego rejsu żeglarskiego z Malty na jachcie czarterowym

Baza jachtów czarterowych znajduje się w Birgu Grand Harbour Marina

DZIEŃ 1: Zaokrętowanie w Birgu Grand Harbour Marina.

DZIEŃ 2: Birgu - Mgarr Gozo (15 Mm). Piękny port pełen kolorowych łodzi i restauracji tętniących życiem.

DZIEŃ 3: Żegluga wokół  Gozo (25 Mm). Kotwiczenie i kąpiel w jednej z pięknych plaż. Przerwa na lunch.

DZIEŃ 4: Mgarr Gozo (4 Mm). Zwiedzanie Gozo przed wypłynięciem na Comino.

DZIEŃ 5: Mgarr Gozo - Comino - Blue Lagoon i Cominotto (10 Mm). Postój na kotwiczyć na noc w Blue Lagoon. Plazowanie na pięknej, piaszczystej plaży i nurkowanie w wodzie o turkusowym kolorze.

DZIEŃ 6: Comino (Blue Lagoon)  - Malta (Zatoka Mellieha) (6 Mm). Świetnie trzymające dno na nocleg na kotwicy i miejsce dla dużej liczby jachtów.

DZIEŃ 7: Powrót do Birgu (12 Mm).

Dzień 8: Wyokrętowanie i zdanie wyczarterowanego jachtu.

Gozo
Gozo - Port na Malcie

Kliknij tutaj aby wyczarterować jacht na Malcie

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl