Niemcy posiadają bardzo interesujące i różnorodne tereny żeglarskie obfitujące w liczne rezerwaty przyrody i parki narodowe. Na przykład wewnętrzne wody morza Morza Bałtyckiego są idealne do czarteru jachtu żaglowego jak i motorowego. Poza tym rozległe pojezierza, takie jak słynna Meklemburgia - Pomorze Przednie, czy tereny Havelland w okolicach Berlina, są idealne dla czarteru barek i łodzi mieszkalnych (tzw. houseboatów). Wyczarterowanie barki mieszkalnej lub innej łodzi motorowej umożliwia połączenie żeglugi ze zwiedzaniem i poznawaniem lokalnej kultury. W Meklemburgii i Brandenburgii- landach sąsiadujących z Berlinem – mamy całe mnóstwo możliwości na aktywne spędzanie wakacji. Na jeziorach i rzekach znajduje się wiele świetnie wyposażonych marin. Z kolei wody Morza Bałtyckiego urozmaiconego wieloma zatokami, dają wiele miejsc do schronienia, dzięki czemu obszary te idealnie nadają się do żeglugi z rodziną.

Rugia - Niemcy
Niemcy - Rugia

Jakie są najbardziej popularne rejony żeglarskie w Niemczech?

   Kraje związkowe Brandenburgii i Meklemburgii bogate są w jeziora i rzeki, połączone rozbudowanym systemem kanałów. Wraz z wybrzeżem Morza Bałtyckiego i wyspami tworzą one jedne z najlepszych i spójnych obszarów żeglarstwa rekreacyjnego w Europie.

   Niemieckie wybrzeże Morza Bałtyckiego rozciąga się od fiordu Flensburg aż do Zalewu Szczecińskiego i obejmuje zatokę Kilońską i Lubekę oraz wybrzeże Meklemburgii wraz z Parkiem Narodowym Pomorza Zachodniego. Popularnymi bazami jachtów czarterowych w tym rejonie są porty Flensburg, Heiligenhafen, Neustadt i Greifswald. Największe wyspy to Fehmarn, Rugia z popularną wyspą Hiddensee, Uznam i Poel. Funkcjonuje tutaj wiele tradycyjnych uzdrowisk, pięknych i zabytkowych miast hanzeatycki oraz malowniczych wiosek ze starymi latarniami, które są warte zwiedzenia. Niemieckie porty Morza Bałtyckiego są także świetnym punktem wypadowym dla rejsów do Danii, Szwecji i Polski.

 Świetne warunki dla żeglugi jachtem czarterowym są w Niemczech w okolicach ujścia rzeki Łaby w pobliżu Cuxhaven w Szlezwiku-Holsztynie. Port Allermöhe w Hamburgu stanowi świetną bazę czarteru jachtów. Jeśli popłyniecie rzekę na północny-zachód, natraficie na piękne, rozległe, piaszczyste plaże. Można odkryć to wiele sennych miejscowości wioski by wreszcie i dotrzeć do obszaru światowego dziedzictwa przyrody Parku Narodowego Morza Wattowego. Tu, podczas odpływu można pozwolić osiąść na mieliźnie waszej łodzi i udać się na spacer dookoła jachtu po błotnistym dnie. Flensburski fiord to prawdziwe żeglarskie eldorado, kolebka żeglarstwa i świetne miejsce wypadowe do portów Małego Bełtu.

Neuhof
Marina w Neuhof

   Popularne Pojezierze Meklemburskie posiada rozległą sieć rzek i kanałów z wieloma szlakami żeglarskimi. Müritz jest największym w Niemczech jeziorem o powierzchni 109 km². Na wschód leży największy w Niemczech park narodowy - Müritz. Również w pobliżu znajdują się jeziora Plau, Kölpin i Fleesen, a także kanał Müritz-Elde prowadzący do stolicy landu - Schwerina. Dobrą bazą czarterową dla wynajmu barek mieszkalnych jest Waren -  urocze uzdrowisko z atrakcyjną promenadą, ​​sklepami, restauracjami i kawiarniami. Inne porty ciekawe regionu to Malchow, położony pomiędzy jeziorem Plau i Müritz, Buchholz / Müritz, Mildenberg i Marienwerder leżące pomiędzy Niederfinow a rezerwatem przyrody Doliny Odry. Świetnym szlakiem żeglarskim jest jezioro Kummerow położone na meandrującej rzece Peene uchodzącej do Morza Bałtyckiego naprzeciwko wyspy Uznam.

   Podobnie piękny krajobraz znajdziemy w regionie Havelland, obejmującym Berlin oraz stolicę Brandenburgii - Poczdam. Znajduje się tutaj wiele atrakcji do zwiedzenia, w tym słynny pałac Sanssouci. Ponieważ z brzegu rzeki nigdzie nie jest naprawdę daleko, zawsze można coś zwiedzić podczas żeglugi barką lub łodzią motorową. Dużą popularnością cieszy się baza jachtów czarterowych Werder w Brandenburgii, ale jest też tutaj wiele innych pięknych portów, takich jak na przykład Fürstenberg. Region ma bardzo dobrą infrastrukturę i oferuje wiele miejsc do cumowania w marinach i rozbudowane usługi. W Havellandzie jest wiele jezior połączonych ze sobą rzeką Szprewą, Łabą, Müritz i wieloma kanałami. Największym naturalnym jeziorem w Brandenburgii jest jezioro Scharmützel. Jeśli macie więcej niż tydzień, możesz przepłynąć przez kilka regionów żeglarskich i popłynąć na północ od Berlina przez Pojezierze Meklemburskie i dotrzeć aż do Bałtyku. Istnieją firmy czarterowe, oferujące czarter jachtów w jedną stronę (one-way) na tych trasach.

Lauterbach
Marina w Lauterbach

    Alternatywnie można wynająć łódź mieszkalną i zwiedzić regiony przez które płyną rzeki Mozela i Saara - piękny region winiarski, na pograniczu Niemiec, Francji i Luksemburga. Merzig położony nad rzeką Saarą, posiada świetną bazę jachtów czarterowych. Trasy możliwych stąd rejsów obejmują rzeki Saarę, Mozelę, Lahn, Ren, kanały francuskie, Kanał Saary i kanał Marna-Ren. 

Z Heilgenhafen dysponując dwoma tygodniami czarteru, można popłynąć w ciekawy rejs wokół Zelandii, przepłynąć Sund, Wielki Bełt, zwiedzić po drodze Malme, Kopenhagę, Helsingor i wiele innych małych i uroczych portów duńskich.

Jaka jest pogoda, podczas rejsu jachtem czarterowym w Niemczech?

   Klimat w rejsach śródlądowych jest umiarkowany, a w regionach przybrzeżnych - morski z przewagą wiatrów zachodnich. Pogoda jednak może być zmienna, więc warto zaopatrzyć się w dobre ubrania.

Krótkie podsumowanie pogody w Niemczech dla Hamburga:

 Miesiąc o najwyższej temperaturze: sierpień, 22°C

Miesiąc o najniższej średniej temperaturze: styczeń, 3°C

Średnia prędkość wiatru maj - wrzesień: ca. 7 węzłów

Miesiąc z największą średnią opadów: lipiec, 62 mm

Miesiąc z najniższym średnim opadem: luty, 41 mm

Miesiąc z największym nasłonecznieniem: maj / czerwiec, 8 godzin dziennie

Miesiąc z najmniejszym nasłonecznieniem: Grudzień, 1 godzina na dzień

Miesiąc z największą średnią temperatura wody; Lipiec / sierpień, 19°C

Miesiące o najmniejszej średniej temperaturze wody: styczeń - marzec, 4°C

Zingst
Zingst na Rugii

Jakie są ceny czarteru jachtów w Niemczech i jakie są typy jachtów czarterowych?

   W Niemczech można wypożyczyć jacht o długości ok. 9 m od około 900 euro tygodniowo. Ceny rosną w zależności od konkretnych potrzeb i wielkości jachtu. Na rzekach i jeziorach dobrym pomysłem jest wynajęcie jachtu motorowego. Z drugiej strony, Morze Bałtyckie jest świetnym akwenem do żeglowania jachtem lub katamaranem. Jeśli czarterujesz jacht indywidualnie, powinieneś posiadać patent żeglarski lub motorowodny. W przeciwnym razie musisz wynająć skippera posiadającego odpowiednie kwalifikacje. Wynajęcie łodzi na jeden jest dobrym sposobem na spróbowanie uroków żeglugi dla osób początkujących lub jeśli dysponujecie bardzo ograniczonym czasem.

Co jeszcze można zrobić podczas rejsu wyczarterowanym jachtem w Niemczech poza żeglugą?

Jeśli wynajmujesz łódź w Müritz, możesz obejrzeć regaty w Müritz - jedno z największych regat żeglarskich na wodach śródlądowych w Europie. Jeśli czarterujesz jacht na Morzu Bałtyckim warto uczestniczyć w Hanse Sail lub Tygodniu Kilońskim podczas których rozgrywany jest szereg ekscytujących regat. Można zwiedzić zamki, dwory i parki na Pojezierzu Meklemburskim. Brandenburgia posiada również wiele wspaniałych pałaców i ogrodów, takich jak np. Sanssouci w Poczdamie. Bardzo popularną atrakcją dla całej rodziny jest Park Filmowy w Babelsbergu. Warto połączyć wakacje na jachcie czarterowym na Pojezierzu Brandenburskim ze zwiedzaniem Berlina. Wybrać się na zwiedzanie miasta, obejrzeć pomnik muru berlińskiego, budynek Reichstagu ze szklaną kopułą, wieżę telewizyjną z fantastycznym widokiem na miasto, Bramę Brandenburską, bulwar Unter den Linden czy wyspę Muzeów. Alternatywnie warto wybrać się na zakupy do Friedrichstrasse i spróbować jednej z najlepszych restauracji z menu z całego świata. Na narty wodne lub spływ kajakowy warto wybrać jedno z chronionych jezior. Morze Bałtyckie oferuje świetne warunki do nurkowania, windsurfingu lub kitesurfingu.

Muritz
Muritz - Haveland

Jeśli macie wystarczająco dużo czasu przed lub po rejsie jachtem czarterowym w Hamburgu, warto zwiedzić dzielnicą portową, Warehouse, ratusz, kościół Św. Michała lub filharmonię. W Hamburgu warto obejrzeć też świetne przedstawienia teatralne (zwłaszcza musicale) i muzea, takie jak np. Miniaturowa Kraina Czarów.

Dużą atrakcją jest dziewicza natura w Parku Narodowym Szlezwika-Holsztynu – Morze Watowe. Jest to obszar położony pomiędzy Den Helder w Holandii a Esbjerg w Danii i cechujący się najbardziej płaskim i błotnistym krajobrazem na świecie, na którym żyją się ogromne kolonie ptaków i innych zwierząt.

Jak wynająć jacht lub łódź mieszkalną w Niemczech?

Jeśli chcecie wynająć jacht w Niemczech, konieczny jest patent żeglarski lub motorowodny. Istnieje wiele profesjonalnych firm zajmujących się czarterem jachtów.

W YachtFinderze możesz samodzielnie porównać najlepsze oferty, a następnie skontaktować się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat dostępnych w czarterze jachtów.

Propozycja trasy 7- dniowego rejsu z Neuhof na Rugii:

1 dzień: zaokrętowanie 
2 dzień: Lauterbach (15 Mm) 
3 dzień: Sassnitz (25 Mm) 
4 dzień: Ralsviek, Vitte (15 Mm) 
5 dzień: Zingst (30 Mm) 
6 dzień: Stralsund (30 Mm) 
7 dzień: Neuhof (30 Mm) 
8 dzień: wyokrętowanie

Kliknij tutaj aby wyczarterować jacht w Niemczech

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl