Wyspy Normandzkie to grupa wysp położonych w kanale La Manche u wybrzeży francuskiej Normandii.
Wyspy te nie stanowią jednej jednostki politycznej - dzielą się na baliwaty (bailiwicks) Guernsey i Jersey. Nie są one częściami Zjednoczonego Królestwa, ani koloniami, lecz podlegają bezpośrednio Koronie brytyjskiej (dependencje). Nie są też częścią Unii Europejskiej. Oba baliwaty posiadają własne parlamenty.

Guernesy
Wejście do portu w Guernsey

Baza jachtów czarterowych w Dielette

Jacht można wyczarterować na kontynencie, w regionie francuskiej Bretanii - w Dielette. Pomimo wysokich pływów na akwenie, marina w Dielette posiada pływające pirsy umożliwiające stały dostęp. Wszystkie wyspy znajdują się w odległości nie przekraczającej 30 Mm od Dielette i żegluga w ich kierunku nie wymagają halsowania pod wiatr. Angielskie porty Solent i Devon leżą stąd w odległości 75 Mm a port w Weymouth 66 Mm od Dielette.

Jersey
Mont Orgueil w Jersey

Kliknij tutaj aby wyczarterować jacht na Wyspach Normandzkich

 

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl