Nowa Kaledonia położona jest w sercu Południowego Pacyfiku, 1 500 km na wschód Australii i 2 000 km na północ od Nowej Zelandii. Wraz z innymi terytoriami Polinezji Francuskiej, Wallis i Futuną, stanowi część obszaru Francji. Jest to region niezwykłych kontrastów. Składa się z kilku wysp: głównej, Wysp Lojalności, Wyspy Sosen, Belep i licznych mniejszych wysepek. Rafa barierowa, która rozciąga się na długości 1 600 km i okrąża główną wyspę, tworzy największą i z pewnością jedną z najpiękniejszych lagun na świecie.

Noumea
Noumea - baza jachtów czarterowych na Nowej Kaledonii

Warunki do uprawiania żeglarstwa na jachtach czarterowych w Nowej Kaledonii

Grande Terre jest największą z wysp Nowej Kaledonii i jedyną, na której znajdują się góry. Posiada powierzchnię 16 372 kilometrów kwadratowych i leży na osi z północnego-zachodu na południowy-wschód. Rozciąga się na długości 350 kilometrów i od 50 do 70 kilometrów szerokości. Łańcuch górski ciągnie się przez całą długość wyspy i posiada pięć szczytów o wysokości przekraczającej 1 500 metrów. Najwyższy szczyt Mont Panié wznosi się na wysokość 1 628 metrów ponad poziom oceanu.

Całkowity obszar Nowej Kaledonii wynosi 19 060 km2, z czego 18 575 km2 stanowi ląd. Chłodzona Oceanem Spokojnym i pasatami Nowa Kaledonia posiada łagodny i słoneczny klimat. Zarówno w centralnym łańcuchu górskim, jak i w ciepłych, tropikalnych wodach Oceanu, można znaleźć niezwykłe okazy flory i fauny.

Posiadając niewiarygodną mieszankę grup etnicznych, Nowa Kaledonia jest krainą która może poszczycić się wieloma oryginalnymi tradycjami i zwyczajami pochodzącymi z różnych kultur. Mieszanka ludności pochodzenia melanezyjskiego oraz kultury francuskiej wzbogacone ludnością polinezyjską i azjatycką powodują że na wyspach panuje ekscytujący, ale harmonijny styl życia.

Ile des Pins
Ile des Pins - Nowa Kaledonia

Klimat i warunki nautyczne

Nowa Kaledonia leży w strefie klimatu tropikalnego - pogoda ma charakter wiosenny przez cały rok. Średnia temperatura waha się  pomiędzy 20° i 32° C, w zależności od pory roku. Zima: trwa od początku czerwca do końca września.
Przez większość roku wieją wiatry z południowego-wschodu z siłą 15-18 węzłów w zimie i 18-22 węzłów w lecie. Niektóre obszary wymagają dobrej znajomości nawigacji.

Propozycja trasy 14. dniowego rejsu żeglarskiego jachtem czarterowym w Nowej Kaledonii

1 dzień: Zaokrętowanie - Nouméa - Rédika islet - Ouen Island
2 dzień: Ouen Island - Kouare
3 dzień: Kouare Islet - Kuto bay (Isle of Pines)
4 dzień: Kuto Bay - Atoll Nokanhoui - Oro Bay
5 dzień: Oro bay - Aventure reef - Gadji bay
6 dzień: Gadji bay - Mare
7 dzień: Mare - Tiga
8 dzień: Tiga - Lifou
9 dzień: Lifou - Ouvéa
10 dzień: Ouvéa - Beautemps-Beaupré
11 dzień: Beautemps-Beaupré atoll
12 dzień: Wypłynięcie do Prony Bay
13 dzień: Przypłynięcie do Prony bay - Carénage bay (wodospad)
14 dzień: Prony bay - Bailly - Nouméa - wyokrętowanie

Ouvea
Wyspa Ouvea na Nowej Kaledonii

Kliknij tutaj aby wyczarterować jacht na Nowej Kaledonii

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl