Polinezja Francuska leży w sercu Oceanu Spokojnego. Składają się na nią Wyspy Towarzystwa, Markizy, Tuamotu, Archipelag Gambier i Australijski. Jachty czarterowe żeglują na obszarze Wysp Towarzystwa wokół Raiatea, Bora Bora, Tahaa i Huahine, oddalonych od siebie od czterech do pięciu godzin żeglugi. Bliskie sąsiedztwo z przepiękną Bora Bora, uczyniło z Raiatea i jej wyspy bliźniaczki - Tahaa, centrum żeglarskie regionu.

Sezon rejsów na jachtach czarterowych

najwyższy trwa tutaj od kwietnia do października gdy na wyspach panuje słoneczna pogoda. Wieje wtedy wschodni pasat o sile od 10 do 20 węzłów. Lipiec i sierpień są najbardziej wietrznymi miesiącami. Pomiędzy grudniem a lutym zdarzają się tropikalne deszcze. Na akwenie nie występują pływy. Maksymalna temperatura powietrza waha się od 24°C do 30°C. Konieczna jest uważna żegluga, zwłaszcza w wąskich przejściach i pomiędzy rafami koralowymi. Jednak zarówno jedne jak i drugie są dobrze oznakowane.

Raiatea
Marina w Raiatea

Raiatea 

jest kolebką Polinezji. Tutaj znajduje się baza czarteru jachtów na Polinezji Francuskiej. Na wyspie znajdują się wiele stanowisk archeologicznych (marae), które świadczą o bogatej historii i kulturze, która ciągle pozostaje żywa. Raiatea, która stanowi przystanek w słynnym wyścigu łódek «Hawaiki Nui va'a», uważana jest za świętą wyspę dostarczając dreszczyku emocji  nurkom i turystów. Raiatea była religijnym centrum Polinezji: liczne legendy krążące po wyspie do tej pory, stwarzają tutaj magiczną atmosferę. Raiatea stanowi także raj dla żeglarzy, z powodu pięknych zatok, magii niesamowicie turkusowych laguny i komfortowych marin.
Na lądzie, można nie tylko odkryć "świętą wyspę», lecz także odbyć szereg pieszych wycieczek. Jedną z obowiązkowych jest wyprawa na Mont Temehani (772 m npm). Z krateru Faaroa (jedynej żeglownej rzeki w Polinezji) poprzez liczne wodospady, prowadzi wiele tras wędrówkowych w majestatyczne góry wyspy. W dolinie Opoa można zwiedzić jedną z największych plantacji wanilii na Polinezji.

Tahaa

 leży w tej samej lagunie co Raiatea, lecz dzięki względnemu odosobnieniu, była w stanie zachować dawną polinezyjską autentyczność. Tahaa stanowi oczarowujący każdego raj, położony w szmaragdowej lagunie, otoczonej przez motu - małe wysepki pokryte koralowym piaskiem. Sama wyspa to dawny wulkan zdominowany przez górujący nad nią szczyt Mont Ohiri (598 m npm), skąd roztacza się wyjątkowa panorama. Tahaa znana jest również z malowniczych zabytków archeologicznych. Przydomek "Waniliowej wyspy" uzyskała ze względu na liczne plantacje wanilii, dzięki którym po wyspie roznosi się ujmujący zapach, docierając do wybrzeża jak i do odległych wiosek.

Tahaa
Tahaa

Huahine 

posiada kilka dobrze osłoniętych zatok z plażami pokrytymi koralowym piaskiem. Warto wybrać się także na wycieczkę do wioski Fare i stanowisk archeologicznych prezentujących dziedzictwo kultur sprzed 1000 lat.

Bora Bora 

jest chyba najbardziej znaną i jedną z najpiękniejszych wysp na świecie. Dwa górujące nad nią szczyty, zbudowane z czarnej skały, tworzą centrum wyspy i kontrastują z przejrzystą wodą, rafami koralowymi i fascynującym życiem podwodnym pełnym żółwi morskich i płaszczek. Warto wybrać się na wycieczkę po wyspie w celu obejrzenia z bliska szczytów Otemanu i Pahia.

Bora Bora
Bora Bora

Propozycja trasy 10. dniowego rejsu żeglarskiego jachtem czarterowym po Polinezji Francuskiej - wypłynięcie z Raiatea:

1 dzień: Zaokrętowanie na wyczarterowany jacht - Raiatea - Tahaa (10 Mm)

2 dzień:Tahaa - Bora-Bora - Motu Topua (22 Mm)

3 dzień: Zwiedzanie Bora-Bora (8 Mm)

4 dzień: Bora-Bora - nurkowanie

5 dzień: Bora-Bora - Raiatea (22 Mm)

6 dzień: Raiatea - Tahaa (10 Mm)

7 dzień: Tahaa - Huahine (25 Mm)

8 dzień: Fare - Baie d’Avea (7 Mm)

9 dzień: Huahine - Raiatea (23 Mm)

10 dzień: Raiatea - Tahaa (10 Mm)

11 dzień: Wyokrętowanie

Kliknij tutaj aby wyczarterować jacht na Polinezji Francuskiej

Polinezja - mapa

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl