Zachodnie wybrzeże Portugalii, rozciąga się od spokojnej Alentejo na południu przez historyczne, zabytkowe, „srebrne" wybrzeże okolic Lizbony i Porto aż do zielonego wybrzeża Hiszpanii na północy.
Jest to bardzo zróżnicowana linia brzegowa, na której można znaleźć znane portugalskie miasta tętniące życiem, ale również dziewicze plaże, spokojne wioski rybackie i imponujące krajobrazy.

Marina Lizbona
Marina w Lizbonie

Najciekawsze atrakcje wybrzeża Portugalii

Do najciekawszych atrakcji które można odwiedzić podczas rejsu żeglarskiego jachtem czarterowym w Portugalii należą: Lizbona, okolice Troi, Cascais, Cabo de Roca, Wyspy Berlengas.

Stolica Portugalii - Lizbona - zbudowana na siedmiu wzgórzach u ujścia rzeki Tejo. Od strony rzeki roztacza się niesamowity widok jego krętych, brukowanych uliczek, pałaców, kościołów, zamków i historycznych nabrzeży. Przepływając pod mostem "25 Kwietnia", na wzgórzu można zauważyć pomnik Chrystusa, wzorowanego na oryginale z Rio de Janeiro.

Przy Troia można spotkać ławice dzikich delfinów baraszkujące na południe od Lizbony.

Cascais to- urocze, zabytkowe miasteczko nadmorskie, gdzie z portem pełnym najnowocześniejszych jachtów i tradycyjnych łodzi rybackich. Warty zwiedzenia fort Belem z z charakterystyczną manuelińską basztą oraz klasztor i wspaniały Pomnik Odkrywców, poświęcony odkrywcom i żeglarzom z dawnych czasów.

Skaliste klify "Wielkiego Cypla" - Cabo de Roca - są najbardziej na zachód wysuniętym punktem kontynentalnej Europy.

Fauna i flora krystalicznych wód wysp Berlengas - można zwiedzić w rezerwacie morskim znajdującym się niedaleko Peniche.

Warto także pożeglować rzekami Minho i Douro do bujnego, pełnego zieleni serca północnej Portugalii.

Bazy jachtów czarterowych w Portugalii

Jachty w Portugalii można wyczarterować w: Lizbonie, Tróia, Algarve, Porto oraz na portugalskich wyspach Maderze i Azorach.

Cytadela w CascaisLisbona - baszta

 Warunki atmosferyczne i nawigacyjne

Dominujący wiatr na wybrzeżu portugalskim to pasat o sile 12-18 węzłów wiejący przez 300 dni w roku. Skok pływu wynosi średnio 3 metry. W lecie dominuje prąd południowy, zaś zimą  północny. Niektóre z mniejszych portów w Portugalii mogą być okresowo zamykane z powodu silnego zafalowania. Szczególna ostrożność może być wskazana w regionie północnym Portugalii, bardziej podatnym na niekorzystną pogodę i zafalowanie.

Kliknij tutaj aby wyczarterować jacht w Portugalii

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

czarterjachtow.net

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl