Czarter jachtu w Słowenii? To świetny pomysł. Wybrzeże Słowenii obfituje w romantyczne i bezpieczne zatoczki, bajkowe miasteczka bogate w wenecką architekturę. Pomimo tego, że posiada zaledwie 45 kilometrów długości, wybrzeże jest niezwykle atrakcyjne. Kraj ten często nazywany jest "Riwierą Adriatyku" i doceniany jest przez żeglujących na jachtach czarterowych za dobrą dostępność, łagodny klimat, miasta przesiąknięte historią i przyjaznych mieszkańców.

Piran
Słowenia - Piran

Informacje ogólne o Słowenii

Kraje byłego bloku sowieckiego (do których należy także Słowenia) szybko stają się gorącymi destynacjami turystycznymi. W przypadku Słowenii, która leży pomiędzy Alpami i Adriatykiem, jest to tym bardziej prawdą. Wiele osób wybiera Słowenię, jako cel rejsu jachtem czarterowym, ze względu na wysoką jakość usług, stosunkowo niskie ceny i wspaniałą lokalną atmosferę.

Chociaż niewielka, Słowenia jest wyjątkowo urocza, posiada niezwykle urozmaicony krajobraz naturalny: zarówno ośnieżone, górskie szczyty na północnym-wschodzie po płaskie równiny i złociste plaże na południowym zachodzie. Dla każdego, kto zechce wynająć tu jacht, jest więc tu coś interesującego.

Największe rzesze turystów przyciąga tu Morze Adriatyckie. Do najbardziej znanych kurortów należą Portoroz i Izola na wybrzeżu Istrii. Nie są to nowe ośrodki na słoweńskim wybrzeżu, ale władze postanowiły, że to one mają stymulować turystykę w regionie. Kolejnym żeglarską destynacja jest zatoka Piran, w której znajduje się wiele nowoczesnych portów i marin żeglarskich.

Portoroz
Słowenia - Portoroz

Interesujące są także rejony w głębi lądu, np. jak w Alpach Julijskich z bardzo malowniczym jeziorem Bled i szczytem Triglav - najwyższym w kraju (2 864 m n.p.m.). Rejon Triglava objęty jest ochroną w formie parku narodowego, przyciągającego tysiące turystów każdego roku. Stolica Słowenii – Lublana - przyciąga odwiedzających zabytkowym centrum pełnym barokowych i secesyjnych kamienic.

Słowenia jest usytuowana na pograniczu Europy Wschodniej i Zachodniej, co znajduje odzwierciedlenie w jej kulturze i tradycjach, które wywodzą się zarówno od ludów słowiańskich, jak i łacińskich.

 

Prawo i przepisy żeglarskie

Słowenia nie różni się od innych krajów europejskich, jeśli chodzi o przepisy żeglarskie. Do prowadzenia jachtu trzeba posiadać patent żeglarski. W ten sposób każdej firmie byłoby łatwiej zapewnić tymczasową licencję na czarter jachtów lub jachtów motorowych.

Jeśli nie posiadasz jeszcze patentu, jest to dobre miejsce na jego zdobycie, ponieważ Słowenia ma długą morską tradycję morską i słynie z wielu doświadczonych żeglarzy. Do tego dochodzi dodatkowy bonus – licencje słoweńskie są ważne również we Włoszech.

Czarterując jacht w Słowenii można bez problemu popłynąć do Wenecji. Wszystkie jachty mają odpowiednie ubezpieczenie a i odległość nie jest zbyt wielka - 57 Mm. Interesującym terminem na wypad do Wenecji jest zwłaszcza styczeń - wtedy w Wenecji odbywa się karnawał. Większość jachtów słoweńskich posiada ogrzewanie - a więc świetnie nadaje się na styczniowy rejs do Wenecji.

 

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl