Szwecja posiada jeden z największych archipelagów na świecie i jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Europie Północnej. Czarter jachtów w Szwecji jest bardzo atrakcyjny dla każdego, kto kocha żeglarstwo i jest najlepszym miejscem (zarówno ze względów przyrodniczych, jak i pod względem infrastruktury) dla tych, którzy preferują nieco chłodniejszy klimat.

Informacje ogólne

Szwecja jest największym krajem nordyckim, zajmującym prawie połowę powierzchni Półwyspu Skandynawskiego, długim pod względem długości linii brzegowej nad Morzem Bałtyckim. Wszystkie fiordy, wyspy i wysepki wyrzeźbione są w granicie przez lodowiec, co sprawia, że jest to idealne miejsce na żeglowanie w Europie Północnej.

Kraj ten był w XVII wieku trzy razy większy niż obecnie i był wtedy uważany za potęgę militarną. Od tego czasu wiele się zmieniło. Obecnie Szwedzi prowadzą pokojowy żywot:  Szwecja jest jednym z niewielu krajów, które nie należą do żadnych dużych sojuszy wojskowych. Miejscowa ludność odzwierciedla to podejście, będąc bardzo otwartą i tolerancyjną wobec wszystkich, co oznacza, że ​​goście zagraniczni przyjeżdżający tu na wakacje na jachtach czarterowych czują się jak u siebie w domu.

Marstrand
Szwecja - Marstrand

 

Jedne z najbardziej malowniczych i cenionych regionów żeglarskich i turystycznych to region Bohuslän i archipelag sztokholmski (największy na świecie). Znajdziecie tutaj nie tylko senne wioski rybackie zamienione w ośrodki wypoczynkowe, takie jak Marstrand i Nyköping, które są obecnie bazami jachtów czarterowych, ale także kwitnące metropolie, takie jak Sztokholm i Göteborg.

Propozycja trasy 7-dniowego rejsu jachtem czarterowym z Marstrand po cieśninie Kattegat

1 dzień: zaokrętowanie - Marina w Marstrand znajduje się w odległości czterech minut drogi pieszo od miasta.

2 dzień: żegluga w kierunku zachodnim do Skagen (34 Mm) - północny cypel Danii. W Skagen zawsze można liczyć na zabawę, smaczne jedzenie, dobre drinki i pieśni morza. 

3 dzień: Kierunek na północny-wschód z powrotem do Szwecji. Po około 47 Mm zawijamy do Smögen, dobrze oznakowanym farwaterem z południa. W mieście znajduje się wiele butików, restauracji i galerii dzieł sztuki. Smögen ma ciekawy targ rybny z popularnymi krewetkami i giełdą ryb, jedną z ostatnich w Bohuslän.


Szwecja - Sztokholm

4 dzień: Farwater prowadzący na północ od Smögen prowadzi nas do pięknego kanału "Sotenkanalen". Warto zwiedzić miedzy innymi " Mor Lenas stuga ", leżącą po wschodniej stronie kanału, na północ od mostu. Chata posiada tylko 12 m2 i była zamieszkana do 1923 roku. W XVIII wieku wdowa o imieniu Lena żyła tutaj z ośmioma dziećmi. Na północ od kanału, leży kilka małych wsi. W kolejności są to: Hunnebostrand, Hamburgsund, Grebbestad i Fjällbacka. W zależności od pogody, wiatru i osobistych preferencji możesz wybrać dowolną z nich na postój. 

5 dzień: To czas, by wracać na południe. Po drodze - pomiędzy Smögen i Marstrand - znajduje się wiele pięknych i wartych odwiedzenia miejsc. Jeśli pogoda pozwoli, można żeglować otwartym morzem na południe do Lysekil, zawijając do portu Gullmarsfjorden. Lysekil położone jest wśród lasów, gór i otoczone archipelagiem wysepek.

6 dzień: Płyniemy na południe od Lysekil, farwaterem wijącym się pomiędzy wysepkami i skalistymi szkierami. Jak zawsze płynąc wzdłuż szwedzkiego wybrzeża, należy nawigować ściśle według mapy i innych pomocy nawigacyjnych. Po minięciu Gullholmen (przerwa na lunch), blisko już do następnego celu - Kärringön. Jest to urzekająca mała wyspa, położona na wschód od latarni morskiej Masekär. Na wyspie ulice nie mają nazw. Każdy budynek ma unikalny numer, który zastępuje mu adres.

Lysekil
Szwecja - Lysekil

7 dzień: 15 Mm od Kärringön i tylko 30 minut od Marstrand leży prawdziwy klejnot: idylliczna wyspa Astol. Naturalny i bezpieczny port tworzy unikalna zatoka, która fascynuje. Stanowi dobre schronienie przed wiatrem ze wszystkich kierunków Wąskie ulice prowadzą do wesołej osady. Polecamy wizytę w wędzarni ryb i restauracjach leżących dalej na północ od wejścia do portu. Wędzone i świeże małże, makrele i wiele innych ryb serwowanych jest w stylowym otoczeniu. 

8 dzień: zdanie jachtu w godzinach od 7.00 do 10.00, w Marinie w Marstrand. W zależności od zainteresowań, Marstrand oferuje wiele atrakcji: "Fästning Carlstens ", jaskinia," Strandverker Södra " i zabytkowy kościół to tylko nieliczne z nich. Być może znajdziecie także czas, na przyjemny lunch w jednym z wielu pubów i restauracji w Marstrand.

Kanał Gota

jest najdłuższą drogą śródlądową Szwecji. Łączy Sjortop położone nad jeziorem Van z Mem na wschodnim wybrzeżu Szwecji. Baza jachtów czarterowych w Sjortop położona jest przed pierwszą śluzą kanału. Baza w Mem znajduje się przy pierwszym budynku za kanałem. Kanał ma długość 190 km i posiada w sumie 58 śluz. Wzdłuż kanału znajduje się wiele pięknych przystani i sporo zabytków.

Kanał GotaHusky

Kanał czynny jest od początku maja do końca września . Najwyższy sezon rozpoczyna się z początkiem lipca i kończy pod koniec sierpnia. Zaokrętowanie odbywa się w soboty od g. 12.00, a wyokrętowanie w soboty pomiędzy 9.00 a 12.00. Kierunek przebywania kanału jest dowolny. Możliwe jest także przepłynięcie kanału w jedną stronę. Na pokonanie kanału w zupełności wystarcza jeden tydzień.

Kliknij tutaj aby wyczarterować jacht w Szwecji

Kanał GotaKanał Gota - mapa

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl