Czarter jachtów i rejsy żeglarskie z Phuket w Tajlandii po Morzu Andamańskim

Tajlandia jest prawdziwym rajem dla turystów, w tym także dla żeglarzy. W trakcie 10-dniowego rejsu żeglarskiego można spotkać tu prawie wszystko:

  • piękne, osłonięte zatoki, 
  • wielkie świątynie buddyjskie,
  • wspaniałe wodospady
  • trekking na słoniach
  • niesamowite krajobrazy - wapienne mogoty
  • wspaniałe snurkowanie, nurkowanie i białe, koralowe plaże...

W Tajlandii panuje Klimat monsunowy:

  • od października do maja wieje monsun północno-wschodni - jest to pora sucha i słoneczna pogoda z wiatrem północno-wschodnim o sile od 5 do 20 węzłów,
  • od czerwca do października wieje monsun południowo-zachodni - jest to pora wilgotna i deszczowa z wiatrem południowo-zachodnim o sile od 5 do 30 węzłów.

Pływanie w nocy w Tajlandii jest wzbronione.

Na morzu występują pływy o skoku do 3,5 m.

 Rejsy żeglarskie z Phuket

Propozycja trasy 10-dnowego rejsu żeglarskiego z Phuket

Dzień 1: Zaokrętowanie w bazie jachtów czarterowych - Yacht Haven Marina na Phuket. Phuket w słynie przede wszystkim ze wspaniałego wybrzeża. Ta tajlandzka wyspa, zwana jest rajem, z powodu wielu atrakcyjnych plaż i oblewanych przez ciepłe, turkusowe wody Morza Andamańskiego. 

Dzień 2: Phuket - Phang Nga (8 Mm). Zwiedzamy dwa najważniejsze kurorty nadmorskie na zachodnim wybrzeżu Tajlandii: wyrafinowane i nowoczesne z plażami i piękną tradycją gościnności. Olśniewająca zatoka Phang Nga i cienistych szlaków prowadzących przez dżunglę, zaś Krabi z budzących strach formacji skalnych wyrastających jak wieże ponad powierzchnię morza. Zatoka Phang Nga to morski rezerwat przyrody, obszar pięknego, naturalnego krajobrazu. Większość żeglarzy właśnie tutaj rozpoczyna rejs po Tajlandii, spędzając dwa lub trzy dni na podziwianiu okazałych wapiennych wysp Ko Phanak i Koh Hong z ich licznymi jaskiniami. Można także zakotwiczyć przy Koh Yang i miejscową łodzią popłynąć do sławnej wyspy Jamesa Bonda albo dalej do Koh Pan Yi - typowej muzułmańskiej wsi cyganów morza (Sea Gypsy), wybudowanej na palach.

Dzień 3: Phang Nga - Krabi (20 Mm). Główna plaża w Ao Nang jest dobrze zagospodarowana i posiada połączenie z miastem Krabi za pomocą lokalnej komunikacji. Do dwóch zatok, położonych na południowy-wschód od miasta, nie dochodzi żadna droga. Warto wykupić jednogodzinną wycieczkę łodzią w górę rzeki, do miasta Krabi, w celu zrobienia zaopatrzenia.

Łodzie długoogonowe w Tajlandii

Dzień 4: Krabi - Grupa Dam Ko lub Wyspy Chicken (15 Mm). Warto tutaj przypłynąć z powodu pięknej rafy koralowej. Jest też urocza, restauracja z lokalnym menu niestety otwarta tylko podczas w sezonie monsunu północno-wschodniego. Wyspę warto zwiedzić na piechotę. Płynąc w kierunku Ko Phi Phi natrafiamy na Wyspy Bamboo - również bardzo atrakcyjne miejsce do nurkowania. Warto także popłynąć miejscową łodzią na rafę Hin Klang.

Dzień 5: Dam Ko - Koh Phi Phi (15 Mm). Główna wyspa w grupie Koh Phi Phi to Koh Phi Phi Don. Można tu uzupełnić zapasy żywności: jest sporo małych sklepów oferujących duży wybór owoców i warzyw. Warto wykupić nurkowanie w miejscowym centrum nurkowym lub wyprawę wędkarską na dużą rybę. Jest tu kilka kawiarenek internetowych, salony masażu oraz wiele małych restauracyjek i barów. Co ważne, istnieje także możliwość zatankowania słodkiej wody przy pływającej kei. Codziennie odpływa stąd prom do Phuket. Przy okazji wizyty w Koh Phi Phi Lee, trzeba koniecznie odwiedzić piękną zatokę Maya, malowniczo położoną w piaszczystej lagunie otoczonej białymi plażami i wapiennymi klifami. "Jaskinia Wikingów" słynie z ptasich gniazd, które są zbierane przez miejscowych restauratorów w celu przyrządzenia słynnej zupy.

Dzień 6: Koh Phi Phi - Koh Lanta (10 Mm). Często opisywany jako Phuket sprzed 20 lat. Tempo życia na Koh Lanta jest powolne i spokojne. Znajdują się tutaj, wzdłuż zachodniego wybrzeża, dwie śliczne plaże i kilka dobrych kotwicowisk na wschodnim wybrzeżu. Na Ko Muk warto zwiedzić jaskinię Emerald.

Rejs żeglarski z Phuket - skała Jamesa Bonda

Dzień 7: Koh Lanta - Pang Nga Bay. Krystalicznie czysta woda, przepiękne laguny, snurkowanie na rafie.

Dzień 8: Pang Nga Bay.

Dzień 9: Pnag Nga Bay - Phuket (Yacht Haven Marina).

Dzień 10: wyokrętowanie i wyjazd na lotnisko.

Kliknij tutaj aby wyczarterować jacht w Tajlandii

Morze Andamańskie - Tajlandia

czarter jachtów w Tajlandii, wynajem jachtów na Phuket

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl