Sezon rejsów na jachtach czarterowych trwa tutaj przez cały rok. Nieznaczne opady pojawiają się we wrześniu. Od kwietnia do października północno-wschodni pasat jest słabszy (3-4°B), od listopada do marca tężeje do 4-6°B. Temperatura wody waha się od 22 do 27°C, a temperatura powietrza od 22 do 27°C.

Przelot liniami Air Portugal przez Lizbonę lub czarterem TUI z Düsseldorfu, Frankfurtu, Hannoveru, Monachium lub Bazylei. Baza czarteru jachtów znajduje się w Marinie Mindelo na wyspie Sao Vicente.

Sao Vicente

jest najbogatszą kulturowo wyspą. Mindelo – drugie co do wielkości miasto Republiki Zielonego Przylądka znane jest z festiwali muzycznych. Morna – bo tak mieszkańcy nazywają swoją tradycyjną muzykę – będzie towarzyszyć wam wszędzie. Wielu międzynarodowych artystów – takich jak m.in. Cesaria Evora – zaczynało swoją muzyczną karierę właśnie w barach Mindelo. Najciekawszym wydarzeniem muzycznym Wysp jest "Baia de Gatas Festiwal "w sierpniu oraz karnawał w Mindelo cechujący się silnym Brazylijskim wpływem.

Sao Vicente
Sao Vicente - rybacy przed połowem

San Antao 

pokryta imponującymi górami jest bardzo popularny wśród żeglarzy, posiadających pasję wędrowania i odkrywania nieznanego. Spękane szczyty i
ostre granie przeplatają się tutaj z zielonymi lasami sosnowo-świerkowymi. Interesująca trasa zwiedzania prowadzi na północ do Paúl. Uprawia się tam najważniejsze produkty rolne, takie jak banany, mango, kukurydzę lub trzcinę cukrową. Warto także odwiedzić gorzelnię grogu w Cha de Joao Vaz.

San Antao
San Antao - droga przez góry

Santa Luzia

na której znajduje się rezerwat przyrody, zapewnia dobrą osłonę przed pasatami (NE). Wyspa zamieszkana jest tylko w lecie, dlatego można tam poczuć się jak prawdziwy Robinson Crusoe. W wodach otaczających wyspę często można spotkać różne gatunki delfinów. Zimą i wiosną przypływają tutaj na gody humbaki. Na Baia de Praia bardzo długa biała plaża zachęca do kąpieli i nurkowania. Można tutaj zobaczyć wiele ciekawych kolorowych ryb tropikalnych takich jak zielono-żółta brzanka angolańska, błyszczący skalar żaglowiec zaś latem można zobaczyć tutaj żółwie morskie.

Sao Nicolau

jest jedną z północnych wysp leżących pomiędzy Sao Vicente a Sal. Jej mieszkańcy utrzymują się z pracy w przetwórni ryb. Akwen otaczający Sao Nicolau obfituje w homary i tuńczyki. Wyspa dzieli się na dwie części. Zachodnia część jest bardzo urodzajna.
Uprawia się tutaj fasolę, kukurydzę, a także drzewa pomarańczowe i papaję. Warto zwiedzić Natural Parque Monte Gordo. Wschodnia część Sao Nicolau jest bardzo sucha i otoczona stromymi brzegami. Plaże są tutaj nieliczne, takie jak czarna plaża Carrical.

Sao Nicolau
Plaża na Sao Nicolau

Brava 

jest najmniejszą zamieszkałą wyspy i nazywana jest również wyspą kwiatów. Ponieważ wyspa jest bardzo wysoka, to niemal przez cały rok zasnuta jest chmurami pasatowymi. Ten wilgotny i żyzny klimat jest idealny dla kwitnięcia hibiskusa i oleandry. Warto wybrać się na wycieczkę do wyższej położonej miejscowości Vila Nova Sintra. Schodząc można wędrować drogą lub starymi ścieżkami. Temperatury na Brava są przyjemne dla pieszych wędrówek a czasami otwiera się stamtąd wspaniały widok na sąsiednią wyspę Fogo.

Fogo

to wulkaniczna wyspa nad którą góruje najwyższy szczyt archipelagu - Pico de Fogo. Na wysokość ponad  4 000 m od dna morskiego wyrasta symetryczny wulkan i sięga wysokości 2 829 m npm. Wulkan posiada dwie kaldery (mały i duży "Fogo"), na które najlepiej jest się wspiąć wcześnie rano. Warto wyruszyć w góry Aluguer (zbiorową taksówką) z Sao Felipe – trzeciego pod względem wielkości, największego miasta na Wyspach Zielonego Przylądka, do Cha das Caldeiras. W Cha das Caldeiras – małym mieście położonym na dnie wulkanu – można skosztować słynnego wina Fogo, który jest tutaj wytwarzane. W drodze powrotnej, w tętniącym życiem mieście Sao Felipe, warto skosztować przysmaki Capo Verde w licznych barach i restauracjach lub zrelaksować się na jednej z czarnych plaż.

Santiago 

jest największą z Wysp Zielonego Przylądka. Jej stolicą jest Praia leży na południu wyspy. Wysokie i długie pasma górskie położne wewnątrz wyspy są intensywnie wykorzystywane rolniczo. Polecamy
odbycie wycieczki górskiej do miejscowości Assomada. Dwa razy w tygodniu odbywa się tu duży targ typowych produktów Capo Verde. Ze wsi Serra roztacza się zapierający dech w piersiach widok na leżące poniżej doliny. Zatoka Tarrafal o pięknej piaszczystej plaży z palmami kokosowymi zachęca do pływania i relaksu. W Tarrafal znajduje się targ owocowo- warzywny, gdzie można także nabyć interesujące tkaniny, hafty i wyroby garncarskie. Codziennie rybacy przypływają do Tarrafal ze złowionymi świeżo tuńczykami dochodzącymi do 2 metrów długości.

Sal
Kotwicowisko przy Sal

Sal 

posiada doskonałe warunki do plażowania. Większość lotów międzynarodowych dociera do Sal, a miejscowość Santa Maria na południu wyspy jest główną destynacją turystyki wypoczynkowo-plażowej, ze względu na wielką liczbę cztero-gwiazdkowych hoteli o międzynarodowej renomie i pięknych białych plażach. Sal jest także doskonałym miejscem do uprawiania surfingu i nurkowania - krystalicznie czysta woda, długie piaszczyste plaże i stałe wiatry stwarzają doskonałe warunki do spędzenia kilku dni w Sal po rejsie. Z Santa Marina oferowane są ciekawe wycieczki quadami przez wydmy do Ponta Preta i Murdeira. W Palmeira – na zachodnim wybrzeżu wyspy – znajdziecie szerokie i osłonięte zatoki z tradycyjnymi wioskami rybackimi. W licznych małych restauracjach można spróbować przepysznych potraw z ryb.

Boavista 

jest jedną z najbardziej płaskich wysp pokrytą we wschodniej części dużą liczbą wydm. Znajdująca się na zachodzie wieś Sal Rei, oferuje niekończące się plaże sięgające aż do Praia da Chave. Wokół wyspy Ilhéu de Sal znajdują się świetne miejsca do nurkowania ze spokojną wodą i bogatą florą i fauną. W północnej części Sal Rei, w zatoce Esperanca, znajduje się ponad 50 wraków (leżące od ponad 500 lat). Głównym źródłem dochodu wyspy jest rozwijająca się turystyka, rybołówstwo oraz fabryka mączki rybnej.

Boa Vista
Plaża na Boavista

Maio

została odkryta cztery lata po Boavista. Na początku wyspa była wykorzystywana tylko jako pastwisko dla kóz i osłów. Później wyspa uzyskała skromny majątek z produkcji soli z nadal istniejących solanek. Nigdy nie pada tu deszcz, gdyż wyspa jest zbyt płaska, aby zbierać chmury z wiatrów pasatowych. Mieszkańcy próbują zadrzewiać wyspę drzewami akacji i hodować warzywa. Oferują oni ser – jako lokalną specjalność. Zwiedzanie Maio oznacza spokój. Być może spotkacie niektóre z żółwi morskich wychodzących na brzeg jednej z dziewiczych plaż, w celu złożenia jaj.

Proponowana trasa 7-dniowego rejsu jachtem czarterowym po Wyspach Zielonego Przylądka z Sao Vicente (153 Mm):

1 dzień: Zaokrętowanie w Marinie Mindelo (Sao Vicente).

2 dzień: Sao Vicente - San Antao (Tarrafal) (22 Mm)

3 dzień: San Antao - zwiedzanie wyspy.

4 dzień: San Antao - Santa Luzia (25 Mm)

5 dzień: Santa Luzia - Sao Nicolau (Tarrafal) (40 Mm)

6 dzień: Sao Nicolau - zwiedzanie wyspy

7 dzień: Sao Nicolau - Sao Vicente (66 Mm)

8 dzień: Wyokrętowanie.

Proponowana trasa 14-dniowego rejsu jachtem czarterowym po Wyspach Zielonego Przylądka z Sao Vicente (322 Mm):

1 dzień: Zaokrętowanie w Marinie Mindelo (Sao Vicente).

2 dzień: Sao Vicente - San Antao (Tarrafal) (22 Mm)

3 dzień: San Antao - Brava (przelot nocny - 120 Mm)

4 dzień: Brava - zwiedzanie wyspy

5 dzień: Brava - Fogo (10 Mm)

6 dzień: Fogo - zwiedzanie wyspy

7 dzień: Fogo - Santiago (Tarrafal) (50 Mm)

8 dzień: Santiago (zwiedzanie wyspy)

9 dzień: Santiago - San Nicolau (80 Mm)

10 dzień: San Nicolau - zwiedzanie wyspy

11 dzień: San Nicolau - Santa Luiza (25 Mm)

12 dzień: Santa Luiza - Sao Vicente

13 dzień: Sao Vicente - zwiedzanie wyspy

14 dzień: Wyokrętowanie

Kliknij tutaj aby wyczarterować jacht na Wyspach Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka - mapa rejsu żeglarskiego

czarter jachtów na Capo Verde, wynajem jachtów na Wyspach Zielonego Przylądka

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl