Popłyń z nami w rejs żeglarski prawdziwym pełnomorskim jachtem!

Jeśli nie posiadasz wystarczających kwalifikacji, doświadczenia, nie znasz akwenu albo po prostu nie możesz skompletować załogi - popłyń z nami w rejs żeglarski. Na rejsie zdobędziesz doświadczenie, poznasz jacht i specyfikę akwenu, a przede wszystkim wspaniale, bezstresowo wypoczniesz.

PROGRAM REJSÓW ŻEGLARSKICH

Proponujemy Wam spędzenie żeglarskich wakacji na ciepłych morzach całego świata. Egzotyczne wyspy, wspaniała przyroda, czysta i ciepła woda, czasami także zabytki kultury to elementy, które sprawiają, że akweny te należą do najatrakcyjniejszych na świecie. Być może spotkacie także delfiny, wieloryby, żółwie i inne stworzenia morskie.

Żeglując wraz z rodziną lub grupą przyjaciół, będziecie mieli możliwość przeżycia prawdziwej żeglarskiej przygody oraz zdobycia żeglarskiej wiedzy. Postoje w portach będą okazją do odwiedzenia stylowych tawern z lokalnymi potrawami, muzyką i tańcem. Dla tych, którzy nie lubią portowego gwaru, proponujemy niezamieszkałe wyspy i ciche zatoki - są one wprost wymarzone dla kąpieli i nurkowania. Kapitanowie którzy prowadzą nasze rejsy morskie, to osoby o wysokich kwalifikacjach żeglarskich oraz dużej kulturze osobistej.

DOŚWIADCZENIE ŻEGLARSKIE

Organizujemy REJSY MORSKIE, na które może się zapisać każdy niezależnie od wieku, doświadczenia żeglarskiego i bez żadnych kwalifikacji. Możemy zorganizować dla Was rejs na życzenie w każdym zakątku świata, zapewnić przelot, dojazd z lotniska do mariny i z powrotem. Jeżeli nie posiadacie stosownych uprawnień zapewnimy polskiego lub lokalnego skippera.

JACHTY PEŁNOMORSKIE

na których popłyniecie, to w pełni wyposażone w nowoczesny sprzęt nawigacyjny oraz bardzo wygodne, pełnomorskie jednostki produkcji najlepszych stoczni jachtowych na świecie. Każdy nasz jacht posiada co najmniej trzy kabiny, łazienki z prysznicem, aneks kuchenny i lodówkę. Jachty wyposażone są w stacjonarny silnik, ponton, komplet pomocy nawigacyjnych, radio oraz radiostacje UKF.

TRASY REJSÓW ŻEGLARSKICH

Przebieg i trasa rejsu zależy w dużym stopniu od Was. Proponowana trasa jest tylko sugestią z naszej strony. W każdej chwili można uzgodnić z prowadzącym rejs kapitanem, dłuższe postoje w portach lub też dłuższe pływanie - nawet w nocy. Stawiamy do waszej dyspozycji jachty różnej wielkości i różnej klasy. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, który z jachtów wybrać, dokąd i w jakim okresie popłynąć, skontaktujcie się z nami a na pewno pomożemy Wam wybrać najlepsze dla Was rejsy morskie.

Kornaty - Środkowa Dalmacja

Rejs

Region

Termin

Liczba dni

Cena

Flotylla

Turcja: Riwiera Turecka. Start z Fethiye

8-15 czerwca 2019 r.

7

1500 zł

 

 

 

 

Cena za rejs zawiera miejsce na jachcie, usługi skippera, ubezpieczenie.

Cena rejsu nie zawiera: kosztów dojazdu, kasy jachtowej z której pokrywa się koszty wyżywienia, paliwa do jachtu, opłat postojowych oraz podatków miejscowych. Wysokość składki do kasy jachtowej wynosi ok. 300 - 500 zł, w zależności od trasy rejsu i standardu wyżywienia.

Załoga składa się przed rejsem na kaucję zwrotna za jacht (ok. 150 EURO od osoby).

Nasze rejsy morskie

mają charakter szkoleniowo-stażowy ale i zarazem towarzysko-rekreacyjny. Uczestnicy rejsu będą mogli zapoznać się z zasadami obsługi i manewrowania jachtem, specyfiką akwenu, podstawami locji i nawigacji. W trakcie rejsu prowadzone będzie szkolenie żeglarskie w podstawowym zakresie. Na zakończenie rejsu uczestnicy otrzymają opinię, które jest świadectwem uzyskanego stażu żeglarskiego potrzebnego do uzyskania patentów żeglarskich.

Osoby o odpowiednim stażu morskim, będą miały możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu żeglarskiego ISSA lub chorwackiego patentu voditelj brode. Osoby chętne prosimy o wcześniejsze potwierdzenie możliwości zdobycia patentu podczas rejsu.

Dojazd

- do Turcji: czarter z Poznania do Antalyi (ok. 500 zł)

- do Chorwacji: autobus 444 zł, trasa: Wrocław - Wiedeń - Zagrzeb - Split

- do Grecji: samolot (ok. 150 EUR);

- na Wyspy Kanaryjskie: samolot (ok. 1000 zł)

Rozpoczęcie i zakończenie rejsów:

- w Turcji: Fethiye;

- w Chorwacji: Split (Marina ACI), Marina Zaton (Sibenik) lub Marina Dalmacija (Sukosan); 

- w Grecji: Marina Alimos Kalamaki w Atenach;

Rejsy morskie

Jesteście grupą przyjaciół, nigdy nie byliście na rejsie i nie wiecie jak go zorganizować?

Znakomicie trafiliście. Pomożemy Wam zorganizować rejs "Waszych marzeń ", który poprowadzi nasz doświadczony skipper. W zależności od potrzeb, pomożemy Państwu wybrać odpowiedni akwen, termin oraz jacht. Pomożemy także w zakupie biletów lotniczych.

Dla osób początkujących polecamy Chorwację i Grecję na Morzu Jońskim, a z dalszych kierunków Seszele. Dla osób zaawansowanych greckie Morze Egejskie a z bardziej odległych kierunków - Wyspy Karaibskie, gdzie nigdy nie brakuje wiatru.

Dla osób pragnących zaznać uroków żeglugi na pływach polecamy niezwykle atrakcyjną Irlandię, Wyspy Normańskie leżące w  Kanale La Manche lub niezwykle atrakcyjny rejs z Belgii do Londynu. 

Jest Was tylko czwórka? Plus skipper, to piątka. Czyli wystarczy wam wygodny 2-kabinowy jacht. Koszt takiego, w miarę nowego 2-kabinowego jachtu ze skipperem w lipcu, to koszt około 400-500 EUR/osobę.

Dla grup dziesięcioosobowych polecamy większe, pięciokabinowe jachty. Wtedy koszt rejsu wyniesie od 400 do 600 EUR/osobę (cena jachtu ze skipperem).

Rejsy na życzenie mogą być połączone ze szkoleniem na patenty żeglarskie (np. ISSA, voditel brodce) lub z nauką manewrowania.

Organizacja rejsów na życzenie

Żeglowanie z dziećmi to świetny sposób na spędzenie wakacji

Od kiedy zacząć? Im prędzej tym lepiej. Nawet dzieci nie umiejące jeszcze chodzić doskonale radzą sobie na jachcie, bo zarówno pod pokładem jak i w kokpicie jest mnóstwo punktów podparcia (warto tylko wtedy pamiętać, aby brać jachty z zamkniętym kokpitem).

Nie warto się obawiać, że dzieci będą się nudzić w trakcie żeglugi. Mogą się bawić w kokpicie jak i pod pokładem, rysować lub bawić klockami. Mogą się zdrzemnąć.

Dzieci na reisie dzieci w rejsie

Żeglując razem z dziećmi oswajamy je z różnymi warunkami panującymi w trakcie rejsu. Jednak trasa w rejsach rodzinnych powinna być tak zaplanowana aby unikać bardzo długich przelotów pomiędzy postojami. Lepiej unikać także przelotów przez otwarte morze w warunkach niepewnej pogody - monotonne kołysanie na dużej fali, w końcu każdego, nawet najbardziej wytrwałego zucha może znudzić.

Trzeba pamiętać, że największą radość sprawia oczywiście wspólne pływanie i nurkowanie podczas postojów na kotwicy w urokliwych zatokach.

Bezpieczeństwo w rejsie z dziećmi

Pływając na jachtach morskich, które są raczej nie wywrotne warto przyjąć zasadę, że dzieci na pokładzie zawsze przebywają w kamizelkach ratunkowych, a przy silniejszym wietrze także w pasach asekuracyjnych. Pod pokładem mogą bawić się i wypoczywać bez kamizelek.

Na jachtach czarterowych kamizelki ratunkowe i pasy bezpieczeństwa dostępne są w standardowych rozmiarach - czyli dla dorosłych. W niektórych firmach czarterowych mają kilka sztuk kamizelek dla dzieci ale raczej w rozmiarach dla dzieciach starszych.

Warto więc przed rejsem zaopatrzyć się w kamizelki ratunkowe odpowiednio dobrane do wzrostu postury i wagi dziecka.

zabawy na jachciedzieci w porcie

W celu podniesienia bezpieczeństwa dzieci bawiących się na pokładzie można poprosić personel firmy czarterowej o zamontowanie siatek bezpieczeństwa (safety net), rozpinanych wzdłuż relingów i chroniących przed niekontrolowanych zsunięciem się za burtę z pokładu (także zabawek).

Spanie na jachcie

Małe dzieci mogą spokojnie spać z rodzicami w jednej kabinie. Większe dzieci potrzebują osobnej kabiny lub piętrowej koi. Mogą także spać w mesie.

Jacht jakim popłyniemy należy dostosować nie tylko do liczby osób ale i do ich wielkości i wieku.

Na  jachcie 3-kabinowym zmieszczą się 2 rodziny z czwórką dzieci. Warto pamiętać, że liczba osób na jachcie (w tym dzieci) nie powinna przekraczać maksymalnej liczby załogi wpisanej w karcie bezpieczeństwa.

dzieci na jachcieDzieci w rejsie

 

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl