Żeglowanie z dziećmi to świetny sposób na spędzenie wakacji

Od kiedy zacząć? Im prędzej tym lepiej. Nawet dzieci nie umiejące jeszcze chodzić doskonale radzą sobie na jachcie, bo zarówno pod pokładem jak i w kokpicie jest mnóstwo punktów podparcia (warto tylko wtedy pamiętać, aby brać jachty z zamkniętym kokpitem).

Nie warto się obawiać, że dzieci będą się nudzić w trakcie żeglugi. Mogą się bawić w kokpicie jak i pod pokładem, rysować lub bawić klockami. Mogą się zdrzemnąć.

Dzieci na reisie dzieci w rejsie

Żeglując razem z dziećmi oswajamy je z różnymi warunkami panującymi w trakcie rejsu. Jednak trasa w rejsach rodzinnych powinna być tak zaplanowana aby unikać bardzo długich przelotów pomiędzy postojami. Lepiej unikać także przelotów przez otwarte morze w warunkach niepewnej pogody - monotonne kołysanie na dużej fali, w końcu każdego, nawet najbardziej wytrwałego zucha może znudzić.

Trzeba pamiętać, że największą radość sprawia oczywiście wspólne pływanie i nurkowanie podczas postojów na kotwicy w urokliwych zatokach.

Bezpieczeństwo w rejsie z dziećmi

Pływając na jachtach morskich, które są raczej nie wywrotne warto przyjąć zasadę, że dzieci na pokładzie zawsze przebywają w kamizelkach ratunkowych, a przy silniejszym wietrze także w pasach asekuracyjnych. Pod pokładem mogą bawić się i wypoczywać bez kamizelek.

Na jachtach czarterowych kamizelki ratunkowe i pasy bezpieczeństwa dostępne są w standardowych rozmiarach - czyli dla dorosłych. W niektórych firmach czarterowych mają kilka sztuk kamizelek dla dzieci ale raczej w rozmiarach dla dzieciach starszych.

Warto więc przed rejsem zaopatrzyć się w kamizelki ratunkowe odpowiednio dobrane do wzrostu postury i wagi dziecka.

zabawy na jachciedzieci w porcie

W celu podniesienia bezpieczeństwa dzieci bawiących się na pokładzie można poprosić personel firmy czarterowej o zamontowanie siatek bezpieczeństwa (safety net), rozpinanych wzdłuż relingów i chroniących przed niekontrolowanych zsunięciem się za burtę z pokładu (także zabawek).

Spanie na jachcie

Małe dzieci mogą spokojnie spać z rodzicami w jednej kabinie. Większe dzieci potrzebują osobnej kabiny lub piętrowej koi. Mogą także spać w mesie.

Jacht jakim popłyniemy należy dostosować nie tylko do liczby osób ale i do ich wielkości i wieku.

Na  jachcie 3-kabinowym zmieszczą się 2 rodziny z czwórką dzieci. Warto pamiętać, że liczba osób na jachcie (w tym dzieci) nie powinna przekraczać maksymalnej liczby załogi wpisanej w karcie bezpieczeństwa.

dzieci na jachcieDzieci w rejsie

 

Nasze rejsy

O nas

Jesteśmy agencją żeglarską oferującą czartery jachtów oraz organizację rejsów żeglarskich na całym świecie. Działamy na rynku od 1999 roku. Jesteśmy agentem ponad 200 firm czarterowych z całego świata. Decydując się na wynajem jachtów u nas, macie Państwo gwarancję rzetelności oraz najkorzystniejszej ceny. Więcej...

Kontakt

ACTIVE-SAILS.PL

tel. kom. +48 605 43 00 46

ul. Zdzisławy 11a, 61-054 Poznań 

info(małpa)active.poznan.pl