Kategoria: Uprawnienia żeglarskie Marek Odsłony: 4291

Kursy na patent żeglarza jachtowego PZŻ

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób w wieku od 12 lat. Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane. Podczas kursu chcemy przekazać wiedzę, która umożliwi Wam samodzielnie i bezpiecznie prowadzenie jachtów na wodach śródlądowych oraz w strefie przybrzeżnej na morzu.

- zajęcia będą prowadzić praktycy z wieloletnim stażem morskim,
- czteroosobowe załogi podczas zajęć praktycznych,
- gwarantujemy materiały szkoleniowe,
- nauka manewrowania na żaglach i na silniku

TERMINY KURSÓW

Zajęcia praktyczne odbywają się w weekendy - początek zajęć teoretycznych już 12 grudnia 2012 roku.

Czas trwania kursu obejmuje 5 weekendów, w trakcie których zostanie zrealizowanych 80 godzin zajęć praktycznych oraz 6 wykładów teoretycznych.

Prawdopodobny termin egzaminu - czerwiec 2013 roku.

Kurs realizowany w dni powszednie od poniedziałku do piątku - termin kursu będzie ustalany indywidualnie.

Kursy rozpoczną się przy minimum 4 osobach zainteresowanych

Zajęcia praktyczne odbywają się na Jeziorze Swarzędzkim - przystań kajakowo-żeglarska w Swarzędzu na wschodnim brzegu jeziora  (istnieje możliwość parkowania samochodów przy budynku pływalni - ul. Św. Marcin 1 w Swarzędzu).

Cena kursu: 1049 zł.

 

Kursy na patent jachtowego sternika morskiego PZŻ

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób w wieku od 18 lat. Doświadczenie żeglarskie od kandydatów nie jest wymagane. W dniu egzaminu należy udokumentować  staż morski postaci 200 godzin odbytych rejsów morskich. Dokumentem potwierdzającym odbyty staż są opinie z rejsów.

Terminy kursów:

Egzamin teoretyczny odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Poznaniu.

Cena kursu: 1499 zł.

Cena obejmuje: kompleksowe szkolenie teoretyczne w Poznaniu + repetytoria w Szczecinie, konsultacje przedegzaminacyjne + godziny nadliczbowe (jeśli zajdzie taka potrzeba), czarter jachtu, instruktora, szkolenie według programu PZŻ na stopień sternika jachtowego i sternika jachtu morskiego ISSA, materiały szkoleniowe w formie pisemnej i elektronicznej, paliwo do silnika

Cena nie obejmuje: wyżywienia, indywidualnego ubezpieczenia uczestników, kaucji 2000 zł dzielonej proporcjonalnie wśród uczestników.

Szkolenie odbywa się na jachtach morskich o długości 12,5 m.

patent sternika jachtowego PZŻpatent st.j. PZŻ